آدرس جدید: http://madiseh.blog.ir

متوقف.ادامه فعالیت در http://madiseh.blog.ir

چند روش ثابت شده برای افزایش لیست اعضای شما در ایمیل مارکتینگ

احتمالا شما هم از اینکه خیلی از افرادی که وارد وب سایت شما شده اند و عضو خبرنامه شما نمی شوند، نگران هستید.
ممکن است با یک تغییر ساده یک اتفاق بزرگ در این حوزه برای شما ایجاد شود

در این مقاله چند روش ساده برای تغییر قابل توجه در عضو شدن افراد در خبرنامه شما پیشنهاد خواهم داد: 


پیشنهاد اول: به جای قرار دادن فرم عضویت در فوتر یا صفحه جدا، در تمام صفحات خود یک پاپ آپ زیبا برای عضوگیری در خبرنامه خود قرار دهید، تحقیقات نشان داده است که این شیوه تا 99 درصد میزان اعضاء را افزایش می دهد

پیشنهاد دوم: یک PDF با محتوای مناسب برای دانلود رایگان در سایت خود قرار دهید و برای مجوز دانلود از خوانندگان خود درخواست کنید که ایمیل خود را به شما بدهند

پیشنهاد سوم: وبینارهای رایگان برای مخاطبان خود راه اندازی کنید و از آنها بخواهید برای شرکت در این وبینار ها ثبت نام کنند

پیشنهاد چهارم: در صفحات فیس بوک، اینستاگرام و گوگل پلاس خود از کاربران خود بخواهید که برای دریافت خبرنامه آدرس ایمیل خود را به شما بدهند

پیشنهاد پنجم: به لیست شماره موبایل های مشتریان خود پیامک زده و از آنها بخواهید برای دریافت خبرنامه های هفتگی شما ایمیل خود را برای شما پیامک کنند

پیشنهاد ششم: آموزش های رایگان یک هفته ای در سایت خود قرار داد و با استفاده از autoresponder راه اندازی کنید و از کاربران بخواهید در این آموزش ها ثبت نام کنند

پیشنهاد هفتم: با ثبت نام در خبرنامه یک کوپن تخفیف 10% به ایمیل کاربر خود ارسال کنید
نویسنده: حمید محمودزاده  

مطلب مرتبط: 6تکنیک ایمیل مارکتینگ جهت افزایش نرخِ کلیک.

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید! 


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, ایمیل مارکتینگ, مشاوره مدیریت, افزایش فروش
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم دی 1393ساعت 6:46  توسط ر  | 

6تکنیک ایمیل مارکتینگ جهت افزایش نرخِ کلیک

بازاریابی با پست الکترونیک یا همان ایمیل‌مارکتینگ، یکی از سخت‌ترین فعالیت‌ها برای هر شرکت و کسب‌وکاری به شمار می‌رود. امروزه ایمیل‌های فراوانی از طرف شرکت‌های کامپیوتری، خدماتی و یا افراد حقیقی که بعضاً تنها شناسنامه آن‌ها، ایمیل آن‌هاست! با مضمون خدمات ایمیل‌مارکتینگ تخصصی به پست الکترونیک ما ارسال می‌شود و همه آن‌ها بدون استثناء، ما را تشویق به استفاده از خدمات خود به منظور افزایش فروش کالا یا خدماتمان می‌کنند.
باز کردن یک ایمیل توسط مخاطب شما که خود یک مرحله تخصصی و تجربی در مبحث ایمیل مارکتینگ است، یک موفقیت در عملیات بازاریابی شما به شمار می‌رود؛ اما مرحله مهم‌تر: کلیک مخاطب بر بخش مورد نظر شما در محتوای ایمیل است؛ بخشی که مخاطب ایمیل را به مشتری بالفعل شما تبدیل می‌نماید و در نهایت منجر به فروش کالا یا خدمات شما می‌شود.
امروز می‌خواهم چند نکته کوتاه اما کاربردی را برایتان در خصوص ایمیل مارکتینگ مطرح نمایم که امیدوارم مفید واقع گردد. 

1. گرفتنِ بازخورد بدون نام بردن از شخص یا گیرنده در ایمیل.
بسیاری شرکت‌ها و خدمات‌دهنده‌های ایمیل‌مارکتینگ، خیلی زود با مخاطب به اصطلاح خودمان پسرخاله می‌شوند! و اسم مشتری یا مخاطب خود را در تیتر یا محتوای ایمیل‌های خود می‌آورند. این روش صحیح نیست و در بلندمدت، اثر ناخوشایندی بر روند بازاریابی شما از طریق پست الکترونیک دارد. سعی نمایید در ایمیل‌های اولیه، اسمی از مخاطب نیاورید.

2. از تبلیغات با هوشمندی برای ارتقای خدمات خود در ذهن مخاطبان و مشتریان بالقوه بهره ببرید.
عمده مخاطبان همیشه مراقب هستند که پول خود را در بهترین جای ممکن هزینه نمایند. پس از تبلیغات به درستی استفاده کنید و خدای نخواسته، تبلیغی را انجام ندهید که در نهایت، ضدّ تبلیغ برای شما بشود!
محدودیت زمان مخاطبان ایمیل‌های خود را به خوبی در نظر بگیرید؛ گاهی اوقات استفاده هوشمندانه از یک دکمه اشتراک‌گذاری، صرفه‌جویی‌هایی قابل توجه در هزینه‌ها برای شما به ارمغان می‌آورد.
حتی اگر مجموعه شما و یا خدمات شما در حال شکستن مرزهای فروش‌های اولیه خود است، این نکته را مدّ نظر داشته باشید که روابط بلندمدت با مشتریان، وفاداری آنان را به شما و در نهایت خرید از شما که منجر به افزایش فروش می‌شود، رقم می‌زند.

3. فرمت خاصّ خود را در ذهن مخاطبان ایمیل ماندگار نمایید.
دوستان من! ایمیل‌مارکتینگ بسیار بسیار متفاوت از ایجاد محتوا برای سایت یا وبلاگ است.
اطلاعات را تا حد ممکن، کوتاه و خلاصه بیان نمایید و فرمت را به شکلی آماده نمایید که مخاطب ایمیل شما، ترغیب به کلیک بر لینک داخل ایمیل بشود. لیست‌های گلوله‌ای که در نرم‌افزارWord نیز وجود دارد، یکی از ایده‌آل‌ترین موارد پرکاربرد برای ارائه سرتیترهاست.

4. به مخاطبان اجازه دهید تجربه شخصی خود را از باز کردن ایمیل‌های شما داشته باشند.
اگر شیوه ارسال ایمیل‌های شما مبتنی بر این شیوه نباشد، مخاطبان شما آرام‌آرام عادت به حذف ایمیل‌های شما می‌نمایند.
پس سعی نمایید بازخوردهای هوشمندانه از مخاطبان بگیرید و امکان چگونگی دریافت ایمیل‌ها را به آنان بدهید.

5. اطمینان حاصل نمایید ایمیل‌های شما بر روی تلفن‌های همراه به راحتی قابل دسترس و مشاهده است.
مردم امروزه بیش از هر زمان دیگر، استفاده از گوشی‌های موبایل هوشمند را به استفاده از کامپیوتر برای مشاهده ایمیل‌های خود ترجیح می‌دهند و این روند رو به رشد فزاینده‌ای است.
ایمیل مارکتینگی که این نکته را در نظر نگیرد، ناموفق خواهد بود و یا در خوش‌بینانه‌ترین حالت، اثربخشی رقبای خود را در ذهن مشتریان نخواهد داشت.
یک لحظه تصور نمایید که مخاطب شما، ایمیلتان را در موبایل خود دریافت می‌کند اما نمی‌تواند آن را بخواند! به نظر شما او چه اقدامی انجام می‌دهد؟ بله، درست است: حذف ایمیل شما از صندوق پست الکترونیکی خود.
پس بهینه‌سازی ایمیل‌ها را فراموش نکنید.

6. اطلاعات مربوط به نرخ بازشدن ایمیل‌های خود را جمع‌آوری و بازبینی نمایید، چون بدون این امر نمی‌تواند فعالیت خود را بهبود ببخشید. البته جمع‌آوری این اطلاعات، اولین گام در تجزیه‌وتحلیل یک کمپین ایمیل مارکتینگ است. برای تمام این فعالیت‌ها، نظر یک مشاور و کارشناس متخصص را به طور دائم در کنار خود داشته باشید.
ایمیل مارکتینگ بخشی از فعالیت‌های بازاریابی آنلاین است، اما هر ایمیل‌مارکتینگی نمی‌تواند شما را به مقصد برساند. ایمیل مارکتینگی موفق است که مخاطب و مشتری بالقوه را تشویق به کلیک بر روی لینک مورد نظر شما نماید، نه اجبار. 

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
برای اطلاع از به‌روزرسانی‌های بعدی، عضویت در خبرنامه را فراموش نکنید.
متشکرم.
سجّاد رحیمی مَدیسه  

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید! 

مطالب مرتبط: 

. متعادل بودن در ایمیل مارکتینگ

. انواع ایمیلها در ایمیل مارکتینگ.


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, بازاریابی, تجارت الکترونیک, ایمیل مارکتینگ, افزایش فروش
+ نوشته شده در  جمعه پنجم دی 1393ساعت 18:27  توسط ر  | 

چکیده پنج نکته مدیریت ایمیل از اجلاس زنان قدرتمند

غربی‌ها اصول مدیریتی خاصی را دارند که نباید به صرف غربی بودن، همه آن‌ها را رد کنیم.
این دیدگاه مصداق فرموده پیامبر اکرم(ص) است که حدیثی دارند با این مضمون که علم را بجویید ولو در چین باشد.
هفته گذشته، اجلاسی تحت عنوان زنان قدرتمند برگزار شد که وقتی خلاصه خروجی آن را بر ایمیلم مطالعه می‌کردم، پنج نکته مدیریتی در آن بسیار جالب به نظر می‌رسید که احساس کردم آن نکات را با شما مخاطبان عزیز به اشتراک بگذارم:

بازرگان مدیسه،تجارت الکترونیک،کارآفرینی زنان‌ودختران،مدیریت ایمیل،مشاوره مدیریت،بازاریابی، فروش، برندینگ،تبلیغات، تجارت جهانی، مشتری مداری، مدیریت، مشاوره مدیریت، مشاوره بازاریابی و فروش، تجارت الکترونیک، اقتصاد، سرمایه گذاری، محصول، بسته بندی، روابط عمومی، کارآفرینی، تحقیقات بازار،افزایش فروش، مشاوره افزایش فروش، مشاوره بازاریابی

 

1. سیستمی را طراحی کنید که همکاران شما در مجموعه، بیشترین بهره‌برداری را ببرند. برای طراحی این سیستم و نظارت بر آن، از یک مشاور متخصص کمک بگیرید.
2. از عادت‌های مخرب خودتان را دور نگه دارید. به عنوان مثال هیچ گاه ایمیل‌های فردی و یا حتی کاری را در شب که زمان استراحت است، ارسال نکنید. این یکی از مهم‌ترین اصول مدیریت زمان است.
3. در طول روز به خودتان به طور مرتب استراحت بدهید. هیچ گاه جلسه یا مدت انجام کار از پنجاه دقیقه تجاوز نکند، چرا که این موضوع بر کیفیت پاسخ‌گویی به ایمیل‌ها و متقابلاً پاسخ‌گرفتن مناسب، به شدت مؤثر است.
4. مرزهای محتوا در ایمیل‌ها را به شکل دقیقی در زندگی، کار و روابط کاری خود مشخص کنید.
5. اگر می‌خواهید ارتباطات کاری خود را به آخر هفته موکول کنید، ایمیل‌های خود را آماده و در draft ذخیره کنید؛ اما آن‌ها را به هیچ عنوان در روز تعطیل که آخر هفته و زمان استراحت افراد مخاطب شما(اعم از دوست، همکار یا مشتری) است، ارسال نکنید.

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
برای اطلاع از به‌روزرسانی‌های بعدی، عضویت در خبرنامه را فراموش نکنید.
متشکرم.
مدیسه

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, کارآفرینی زنان‌ودختران, مدیریت ایمیل, مشاوره مدیریت
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم مهر 1393ساعت 6:22  توسط ر  | 

طراحی کمپین تبلیغات اینترنتی تاثیرگذار

1.    نام تجاری و تصویر کسب و کارتان را توسعه دهید.
کسب کار شما شاد و رنگارنگ است یا جدی و اتو کشیده؟ سنتی و قابل اطمینانید یا مدرن و مکانیزه؟ منظور از تعریف نام تجاری و تصویر کسب کار، ایده ایست که شما را آنگونه که میخواهید در ذهن مشتریانتان تصویر کند. استفاده از ایده های ناب و دست اول و ترکیب آن با نام تجاری و لوگوی شما شروع بسیار خوبی است. در واقع از خط مشی برند استفاده میکنیم تا کانالهای مختلف تبلیغاتی مان را به هم پیوند دهیم که شامل: طراحی وب سایت، تبلیغات آنلاین و سایر تکنیکها و ابزار میشود. یک تصویر منحصر به فرد از شما که توسط ایده ای خوب به ذهن مشتری منتفل شود، برگ برنده شما در مبارزات تبلیغاتی خواهد بود.

بازرگان مدیسه،افزایش فروش،مشاوره مدیریت،تبلیغات،بسته بندی،بازاریابی، فروش، برندینگ،تبلیغات، تجارت جهانی، مشتری مداری، مدیریت، مشاوره مدیریت، مشاوره بازاریابی و فروش، تجارت الکترونیک، اقتصاد، سرمایه گذاری، محصول، بسته بندی، روابط عمومی، کارآفرینی، تحقیقات بازار،کمپین تبلیغات اینترنتی

 

2.    اهداف خود را از راه اندازی کمپین مشخص کنید.
وقتی که یک برند ایجاد میکنید و تصویر روشنی از ویژگی های آن در سر دارید، زمان آن میرسد که بدانید با چه نیتی وارد کمپین میشود؟ به دنبال معرفی و فروش محصول یا خدمتی جدید هستید یا فقط قصد دارید آگاهی عمومی را نسبت به شرکت و برندتان ارتقا دهید؟ آیا روز مهمی نزدیک است که باید مشتریان از آن با خبر باشند؟ شناسایی اهداف کمپین کمک میکند تا تمرکز بسیار زیادی روی موضوعی که برایمان مهم است داشته باشیم. مقداری  زمان صرف کنید و در مورد مهمترین اهدافتان از راه اندازی کمپین تصمیم بگیرید تا تلاشهایتان منجر به موفقیت گردد.

3.    از رقبا غافل نشوید.
شاید مطالعه رفتار رقبا کمی وقت گیر باشد و فکر کنید ممکن است شما را ازرقابت عقب بیاندازد، اما این دقیقا کاری است که باید پیش از شروع کمپین انجام دهید. اگر مطمئن نیستید که رقبای شما دقیقا چه کسانی هستند، یک جستجوی ساده اینترنتی در مورد کسب و کارهای مشابه، شما را آگاه میکند. حتی اگر شرکتی هست که درمنطقه جغرافیایی شما نیست میتوانید بفهمید که از چه روش هایی برای تبلیغ استفاده میکند؟ آیا تبلیغات آنلاین آن شرکت اثر بخش بوده؟ از چه شیوه هایی برای تبلیغات استفاده کرده؟ آیا در جنگ تبلیغات رسانه ای پیروزی خاصی کسب کرده؟یا نمونه بارزی از ندانم کاری تبلیغاتی است؟ وقتی میخواهید وارد کارزار تبلیغات شوید این ضرب المثل را فراموش نکنید: "دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیکتر." حتی یک لحظه چشم از رقبا بر ندارید!

4.    بازار هدفتان را شناسایی کنید.
بعد از مطالعه رقبا، سعی کنید تا اطلاعات مفیدی در مورد بازار هدفتان کسب کنید. لازم است بدانید بازار هدف تان کجاست و شامل چه افرادی میشود؟ چگونه میشود بهترین مشتریان را جذب کرد؟ مشتریان من دوست دارند با من چگونه در ارتباط باشند؟ مسلماً وقتی بازار هدف شما افراد بالای 40 سال باشند کمپین شما المانهای متفاوتی خواهد داشت نسبت به زمانی که افراد زیر 25 سال را هدف گرفته باشید. شناخت بازار هنگامی که در حال انتخاب متریال تبلیغاتی هستید بسیار مهم است.
منبع: http://www.entrepreneurial-insights.com

بازرگان مدیسه،افزایش فروش،مشاوره مدیریت،تبلیغات،بسته بندی،بازاریابی، فروش، برندینگ،تبلیغات، تجارت جهانی، مشتری مداری، مدیریت، مشاوره مدیریت، مشاوره بازاریابی و فروش، تجارت الکترونیک، اقتصاد، سرمایه گذاری، محصول، بسته بندی، روابط عمومی، کارآفرینی، تحقیقات بازار،کمپین تبلیغات اینترنتی

 

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
برای اطلاع از به‌روزرسانی‌های بعدی، عضویت در خبرنامه را فراموش نکنید.
متشکرم.
مدیسه

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, مشاوره مدیریت, افزایش فروش, کمپین تبلیغات اینترنتی
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم شهریور 1393ساعت 5:40  توسط ر  | 

مزیت رقابتی شما چیست؟

تمام اجزای هر کسب‌وکاری: از معلم خصوصی و دندانپزشکی گرفته تا شرکت‌ها و عرضه‌کنندگان کالاو خدمات، اگر مزیت رقابتی نداشته باشند؛ محکوم به شکست هستند.
هر چه مزیت رقابتی بیشتر باشد، گردش مالی سیستم نیز بیشتر است.
آیا تا به حال به مزیت‌های رقابتی خودتان فکر کردید؟
ارتباطات خود را بر چه مبنایی گسترش می‌دهید و مدیریت می‌کنید؟

بازاریابی، فروش، برندینگ،تبلیغات، تجارت جهانی، مشتری مداری، مدیریت، مشاوره مدیریت، مشاوره بازاریابی و فروش، تجارت الکترونیک، اقتصاد، سرمایه گذاری، محصول، بسته بندی، روابط عمومی، کارآفرینی، تحقیقات بازار،بازرگان مدیسه،مشاوره مدیریت،افزایش فروش،مزیت رقابتی،Madiseh

 

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
برای اطلاع از به‌روزرسانی‌های بعدی، عضویت در خبرنامه را فراموش نکنید.
متشکرم.
مدیسه

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, مشاوره مدیریت, افزایش فروش, مزیت رقابتی
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم مرداد 1393ساعت 22:44  توسط ر  | 

تبلیغات یعنی همه چیز!

از نظر شما تبلیغ خوب چه تبلیغی هست؟
تبلیغی که دهان‌به‌دهان شود...ملکه ذهن گردد...در یادها بماند...کدام؟
آیا تبلیغات همه چیز نیست؟

بازرگان مدیسه،تبلیغات،Madiseh

 

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تبلیغات
+ نوشته شده در  شنبه بیست و پنجم مرداد 1393ساعت 22:8  توسط ر  | 

از ژاپنی‌ها یاد بگیریم

بر روی موبایلم پیامی به شرح ذیل دریافت کردم که بسیار قابل تأمل بود:
يک کارگر ژاپنی در پاسخ " چه انگيزه ای باعث شده است که وی سالانه حدود هفتاد پيشنهاد فنی به کارخانه بدهد ؟ " جواب داد : اين کار به من اين احساس را می دهد که شخص مفيدی هستم ، نه موجودی که جز انجام يک سلسله کارهای عادی روزمره فايده ديگری ندارد.
ژاپن کشوری کوچک است که کمتر از دو برابر کشور ما جمعیت و مساحتی نزدیک به یک چهارم کشور ما دارد، اما چگونه تا این اندازه پیشرفت نمود و عنوان صنعتی‌ترین کشور آسیایی را از آن خود کرده است؟

بازرگان مدیسه،مدیریت،مشاوره مدیریت،افزایش فروش،نظام مدیریت در ژاپن

 

پاسخ یک جمله است:
دلیل اصلی برتری ژاپن، مهارت های مدیریتی این کشور است.
در سال ۱۹۸۰، تولید ناخالص ملی ژاپن، درسومین رده جهانی قرار داشت اما این کشور با استفاده از روش های خاص، توانست تا سال ۲۰۰۰به بالاترین رده دست یابد.

در جایی خواندم:
یکی از مدیران آمریکایی که مدتی برای یک دوره آموزشی به ژاپن رفته بود، تعریف کرده است که:که روزی از خیابانی می گذشتم. رفتار جوانکی نظرم را جلب کرد. او با جدیت و حرارت مشغول تمیز کردن یک ماشین بود. بی اختیار ایستادم. مشاهده فردی که این چنین در حفظ و تمیزی ماشین خود می کوشد مرا مجذوب کرده بود. مرد جوان پس از تمیز کردن ماشین و تنظیم آیینه های بغل، راهش را گرفت و رفت در ایستگاه اتوبوس منتظر ایستاد. رفتار وی گیجم کرد.به او نزدیک شدم و پرسیدم: مگر آن ماشینی را که تمیز کردید متعلق به شما نبود؟نگاهی به من انداخت و با لبخندی گفت: من کارگر کارخانه‌ای هستم که آن ماشین از تولیدات آن است. دلم نمی خواهد اتومبیلی را که ما ساخته ایم کثیف و نامرتب جلوه کند.

بازرگان مدیسه،مدیریت،مشاوره مدیریت،افزایش فروش،نظام مدیریت در ژاپن

 

آیا وقت آن نرسیده در اصول و ساختارهای سازمانی و شرکتی خود و با حفظ ارزش‌های فرهنگی و دینی، تحولی ایجاد نماییم؟

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, مدیریت, مشاوره مدیریت, افزایش فروش, نظام مدیریت در ژاپن
+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم مرداد 1393ساعت 22:42  توسط ر  | 

پنج نکته که برای راه اندازی تجارت الکترونیک باید بدانید

1. تجارت میان مدت
تجارت الکترونیک یک تجارت زود بازده نیست و بلافاصله نمی توان به سود آوری بالا رسید اما با طی زمان و تلاش به یک درآمد مناسب می رسید فقط باید تلاش کنید.

2.تلاش مستمر
اگر یک سایت یا وبلاگ راه اندازی می کنید باید به صورت روزانه برای آن وقت و انرژی بگذارید. سایت شما باید به صورت روزانه به روز رسانی شود و مطالب جدیدی بر روی آن قرار بگیرد در غیر این صورت به بازدید و کلیک های دلخواه نخواهید رسید.

بازرگان مدیسه+تجارت الکترونیک+بازاریابی
3. دقت در هزینه
اگر میلیاردر هستید از خیر خواندن این نکته بگذرید در غیر این صورت برای خریداری دامین و هاست لازم نیست خیلی هزینه کنید یک دامنه و هاست معمولی هم کار شما را راه می اندازد بعد از آن که به ثبات و درآمد زایی رسیدید می توانید به افزایش امکانات فکر کنید.

4.بازاریابی صحیح
اگر هدفتان اطلاع رسانی و افزایش سطح معلومات مردم است به بازاریابی فکر نکنید اما اگر می خواهید از این طریق کسب درآمد کنید باید فکر کنید که مخاطبان سایت شما در چه موردی حاضر به هزینه هستند. آیا می توانید چیزی را در سایتتان در معرض فروش قرار بدهید و یا خیر؟
اگر دامنه بازدیدکنندگان سایت شما بسیار وسیع باشند اما حاضر به هزینه کردن نباشند تلاش های شما بی ثمر خواهد بود.

5.مشاور خوب
برای اینکه کار شما به بهترین شکل ممکن انجام شود نیازمند این هستید که مشاور و گروه فکر خوبی در کنارتان باشد. همچنین لازم و ضروری است که مطالعه و تحقیقات فراوانی در این زمینه انجام دهید.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, بازاریابی
+ نوشته شده در  جمعه هفدهم مرداد 1393ساعت 22:54  توسط ر  | 

سازمان‌ها مدیر می‌خواهند نه فارغ‌التحصیل

یکی از بزرگترین مزیت‌های رقابتی هر شرکت یا فرد حقیقی، این است که بتواند ارزش افزوده ارزشمندی برای مشتریان و بازار خود ایجاد کند.
در هر موقعیتی که قرار دارید، بدانید که .سازمان‌ها مدیر می‌خواهند نه فارغ‌التحصیل.

بازرگان مدیسه،موفقیت شغلی،مدیریت،مشاوره مدیریت،بازاریابی، فروش، پیشرفت شرکت، افزایش فروش

 

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, موفقیت شغلی, مدیریت, مشاوره مدیریت, افزایش فروش
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم مرداد 1393ساعت 5:34  توسط ر  | 

چگونه یک مدیر کوچک به شما آسیب می‌زند؟

این هفته که برای سر زدن به خانواده به اصفهان آمده بودم و خدمت یکی از دوستان رسیدم، ایشان اصرار داشت که جلسه مشاوره یک ساعته‌ای در خدمت یکی از دوستانش باشم.
ایشان مدیر مجموعه تولیدی بود و دفتر مبله و شیکی را در یکی از بهترین نقاط اصفهان خریداری کرده بود و اگر بخواهم خلاصه عرض کنم، قصد داشت شیوه کار خود را از حالت سنتی به بهترین شکل ممکن درآورد.
نیروهایی را نیز استخدام کرده بودند اما از کار رضایت نداشتند:
نه میزان فروش...نه گسترش بازارهای خود...نه روابط عمومی...نه کیفیت محصولات...و نه هیچ چیز دیگر.
به دفتر ایشان رفتم و حدود یک ساعت نیم با او و یکی از مدیران میانی گفتگو کردیم که عنوان قائم‌مقامی ایشان در مجموعه را بر عهده داشتند.
در نهایت هر سه به این نتیجه رسیدیم که مسأله اصلی سوءمدیریت خود ایشان در نحوه به کار گیری قائم‌مقام است که مسبب این مسائل شده است.

بازرگان مدیسه،مدیریت،مشاوره مدیریت،سوءمدیریت،فروش،مدیسه، بازاریابی، افزایش فروش، موفقیت شرکت، بیزینس موفق،Madiseh

 

اما از مسأله بالا بگذرم، می‌خواهم به این موضوع بپردازم که مدیران کوچک چگونه برای سازمان‌ها و مجموعه‌ها، مسأله‌ساز می‌شوند؟
مدیران کوچک، قائم‌مقام‌ها، جانشین‌ها، مدیران داخلی، اجرایی و... یکی از بخش‌هایی هستند که امروزه بسیاری شرکت‌ها از سوءعملکرد این افراد آسیب دیده‌اند و علت آنست که افراد مناسب چنین سمت‌هایی، بسیار کم‌شمارتر از افرادی در حد مدیران عامل و یا کارشناسان عادی هستند.

مدیران کوچک، جهت‌دهنده وظایف و کمک‌کننده مدیرعامل هستند؛ اما متأسفانه در کشور ما، عمده این مدیران کوچک، کارکنان را به جای تقویت، هدایت می‌کنند و این مسأله ناشی از عدم تخصص و دانش در این حوزه است.

همین مسأله یکی از دلایل عدم پیشرفت شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی ماست اگر با دقت نگاه بکنیم.
این فرهنگ مدیریتی نه تنها بخش دولتی که بخش‌های خصوصی ما را نیز دچار خود ساخته است و دو مسأله را ایجاد کرده:
1. استعدادها و خلاقیت‌ها را کشته و انگیزه‌ها را کم و بلکه نابود کرده است ؛
2. باعث شده بسیاری جوانان ما(تحصیل‌کرده و غیرتحصیل‌کرده) به خارج از کشور مهاجرت بکنند.

مدیران کوچک، افراد با انگیزه و فعال را از فعالیت‌های شرکت دور می‌کنند و آن‌ها را تبدیل به کارمندانی می‌کنند که دچار روزمرگی می‌شوند و تنها منتظر کارت ورود و خروج هستند.
بی‌اعتمادی و ترس کارکنان و عقب‌ماندگی شرکت و مجموعه، دستاوردهای نامبارک دیگر فعالیت مدیران کارنابلد و کوچک است که در نهایت منجر به رکود و نابودی مجموعه می‌شود.

بازرگان مدیسه،مدیریت،مشاوره مدیریت،سوءمدیریت،فروش،مدیسه، بازاریابی، افزایش فروش، موفقیت شرکت، بیزینس موفق،Madiseh

 

مدیران کوچک، چگونه استعدادها را می‌کشند؟
مدیران کوچک، افرادی هستند که نه تخصص کافی را دارند و نه تجربه مرتبط را، اما می‌خواهند حاصل تلاش و خلاقیت کارمندان مجموعه را به نام خود تمام کنند.
آیا همین یک مورد، به تنهایی عامل کشتن استعدادهای افراد و در نهایت شرکت در رشد و گسترش نیست؟
به عنوان یک مدیر عالی، چقدر به این مسأله جدی فکر کرده‌اید؟
مدیران کوچ، تنها تفویض اختیار بلدند، اما در نهایت حتی مسئولیت پایان کار را نیز به نحو مؤثر بر عهده نمی‌گیرند.
وقتی پروژه‌ای را شروع می‌کنند، آن را به پایان نمی‎رسانند.
چند وقت پیش شرکتی رفته بودم نزد یکی از دوستان هم‌خدمتی که مدیر اجرایی آن، یک آقا بود.
ارشد مهندسی صنایع، با کت‌وشلوار و کروات و ظاهر موقر؛ اما این فقط ظاهر بود! چند برخورد او را مشاهده کردم و در نهایت به هم‌خدمتیم گفتم:
اوضاع کار چطور است؟
با لبخند گفت: این آقا هر روز با مدیرعامل بحث دارد و من هم حسابدارم و دارم جای دیگری می‌روم! چون این جا انگیزه‌ای بر ما نمانده!

کارکنان، مدیران بد را ترک می‌کنند.
متخصصین، شرکت‌ها را ترک نمی‌کنند، بلکه مدیران بد و نالایق را ترک می‌کنند.
مدیران کوچک، استعدادهای شرکت را با ناامنی مواجه می‌کنند و همین باعث عدم‌تعهد و در نهایت ترک شرکت توسط آنان می‌شود.

بازرگان مدیسه،مدیریت،مشاوره مدیریت،سوءمدیریت،فروش،مدیسه، بازاریابی، افزایش فروش، موفقیت شرکت، بیزینس موفق،Madiseh

 

چاره چیست؟
برای بقا با مدیران کوچک، در شروع امر با آنان صحبت کنید و در این زمینه از مشاورین و افراد متخصص و امین، کمک بگیرید.
به تیم خود فرد متخصصی را هم‌شأن و هم‌رتبه آن مدیر کوچک اضافه کنید که این کار به طور خلاصه، یکی از این دو نتیجه مثبت برای شما دربردارد:
1. آن مدیر کوچک تصمیم به اصلاح خود می‌گیرد ؛
2. آن مدیر کوچک سازمان شما را ترک می‌کند.
اما همه ماجرا این نیست.
این مطلب تنها تلنگری بود جهت این که مدیران کوچک را خوب بشناسید.

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
متشکرم.
مدیسه

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, مدیریت, مشاوره مدیریت, سوءمدیریت, فروش
+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم مرداد 1393ساعت 13:52  توسط ر  | 

مسأله شما چیست؟

در یکی از مشاوره‌های بلندمدتم که حدود دو ماه طول کشید، مدیر روابط عمومی شرکتی به شدت از بی‌انگیزگی کارکنان مجموعه شکایت داشت و تقاضای راهکارهایی داشت برای همدلی بیشتری افراد با اهداف شرکت و به خصوص روابط عمومی.
سؤالات ذیل، ده سؤالی است که در این دو ماه بین من و او ردوبدل شد و مرور این پرسش‌ها قطعاً خالی از فایده نیست:

فروش،بازاریابی، تبلیغات، مشاوره مدیریت، مشتری مداری، روابط عمومی، تجارت جهانی، تجارت الکترونیک،اقتصاد، سرمایه گذاری، محصول،بسته بندی، کارآفرینی،مدیسه،Madiseh

 

1. فروش شرکت شما در چهار ماه نخست امسال چه میزان بوده است؟
2. برای بازاریابی، برندینگ و تبلیغات خود در امسال، چه اقداماتی را انجام داده‌اید؟
3. چه سیاست‌گذاری برای صادرات تولیدات خود و واردات مواد اولیه در پیش گرفته‌اید؟
4. سیستم ارتباط با مشتریان شما از کدام سیستم‌هاست؟
5. مدیر عامل شرکت، چه ساختارهای میانی و ستادوصف را در مجموعه چیده است؟
6. اوضاع اقتصادی شرکت خود را در حالت‌های بدبینانه، متوسط و خوشبینانه تا آخر سال چگونه ارزیابی می‌نمایید؟
7. برای تجارت الکترونیک و سرمایه‌گذاری در شرکت، چه برنامه‌هایی را در نظر دارید؟
8. کدام محصولات شما بیشترین فروش و کدام یک کمترین فروش را دارند؟
9. بهترین و بدترین بسته‌بندی محصول شما کدامند؟
10. چگونه رقبای خود را در بازار مد نظر دارید؟

مشاهده می‌کنید که سؤالات بسیار ساده و بدیهی هستند اما مسأله اینجاست که اگر بخواهیم این ده سؤال را تخصصی موشکافی نماییم، مشاهده می‌کنیم که به شدت تمامی اجزای یک کسب‌وکار، شرکت و سازمان را درگیر می‌کند و حتی در کارآفرینی‌ها نیز این سؤالات بسیار کلیدی به نظر می‌رسد.

فروش،بازاریابی، تبلیغات، مشاوره مدیریت، مشتری مداری، روابط عمومی، تجارت جهانی، تجارت الکترونیک،اقتصاد، سرمایه گذاری، محصول،بسته بندی، کارآفرینی،مدیسه،Madiseh

 

مشکل بسیاری شرکت‌ها و سازمان‌های ما این است که نمی‌توانند اطلاعات را به طور مؤثر تجزیه و تحیل نمایند.
به عنوان مثال مدیر اجرایی، مدیر روابط عمومی یا مدیر بازاریابی و فروش شرکتی تحصیلات ارشد و حتی دکترا دارد، اما در محاسبه ساده‌ترین پارامترهای رقابتی در بازار ناتوان است.
پس بهتر است از هم اکنون بازبینی جدی در نوع نگاه خود داشته باشیم و از خود بپرسیم: مسأله دقیقاً چیست؟

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
متشکرم.
مدیسه

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, مدیریت, روابط عمومی, بازاریابی, فروش
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم تیر 1393ساعت 18:14  توسط ر  | 

نجات از کوسه ورشکستگی

بسیاری از ما در کارتون‌های تلویزیونی این صحنه را تماشا کرده‌ایم که شخصیت کارتون در اقیانوس یا دریا با کوسه‌ای مواجه می‌شود و ناگهان با انرژی چندبرابری، شروع به شنا و فرار از مهلکه می‌کند.

بازرگان مدیسه،مدیریت،افزایش فروش،روابط عمومی،بازاریابی.Madiseh

 

کار بسیاری از مدیران ما در حوزه‌های مختلف مدیرعاملی، روابط عمومی، بازاریابی و فروش نیز به همین صورت است.
تا مشکلی حاد نشود، اقدام لازم را نمی‌کنند...به توصیه‌های مشاوران و مسئولان خود عمل نمی‌نمایند...و در نهایت ناگهان می‌بینند که باید دست‌وپا بزنند تا از کوسه ورشکستگی نجات پیدا کنند.
موفقیت در کسب‌وکار یک شبه به وجود نمی‌آید.
شکست نیز به طور ناگهانی اتفاق نمی‌افتد.
موفقیت و شکست مانند امواج ریز یک موج بزرگ آرام‌آرام به هم می‌پیوندند؛ نظیر یک توده بهمن عظیم.
مدیرانی طعم موفقیت را می‌چشند و از کوسه ورشکستگی نجات پیدا می‌کنند که امواج ریز را به درستی تشخیص دهند و این تشخیص در گروه توجه به رهنمودهای مسئولان و مشاوران متخصص است.

یک مدیر باید با دقت تمام تمام مسائل دوروبر خود را با دقت زیر نظر داشته باشد و اگر به تنهایی نمی‌تواند همه امور را کنترل نماید، از مسئولان و متخصصین متعهد کمک بگیرد.
زمانی که یک مدیر مانیتورینگ قدرتمندی داشته باشد، دیگر نیازی به دست‌وپا زدن برای نجات از کوسه ورشکستگی را ندارد.
پس امشب که می‌خواهید بخوابید به این سه سؤال خوب فکر کنید:
هدف شما چیست؟
قوت‌های شما کدامند؟
مهم‌ترین چالش‌های شما چه مواردی هستند؟

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
متشکرم.
مدیسه

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, مدیریت, افزایش فروش, روابط عمومی, بازاریابی
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم تیر 1393ساعت 22:57  توسط ر  | 

پنج درس مدیریتی و تجاری از تیم ملی فوتبال آلمان

چرا مدیران شرکت‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های ما همیشه از بالا به پایین به کارکنان خود نگاه می‌نمایند؟
چرا مسأله‌ای به اسم امنیت شغلی کارکنان، برای بسیاری از مدیران ما اهمیت ندارد؟
چرا مدیران کشورمان، کمتر اعتقاد به سرمایه‌گذاری و رشد نیروهای خود دارند؟

بازی آلمان و برزیل را در جام‌جهانی تماشا نکردم؛ اما این بازی درس‌های مهمی را به هر فردی در هر رشته و فعالیتی می‌تواند بدهد.
من هم مثل بسیاری از مردم کشورم، تماشای برخی بازی‌های ورزشی را دوست دارم.
اما از دوران کودکی همیشه طرفدار تیم آلمان بودم به خاطر هم‌نژاد بودنمان!
همیشه تصورم از تیم ملی فوتبال آلمان، یک فوتبال سیستمی و ماشین‌حسابی بوده است و شاید همین سیستم، باعث رقم خوردن چنین نتیجه عجیبی شد.
اما این همه ماجرا نیست. تیم ملی فوتبال آلمان، درس‌های مدیریت فراوانی به همه جهانیان داد که ما نیز می‌توانیم به فراخور موقعیت خود، از آن‌ها بهره ببریم.
پنج مورد از مهم‌ترین آن درس‌ها به اختصار و تیتروار عبارتند از:

.

 

1. سرمایه‌گذاری بر نیروی انسانی
یک مدیر باید بر روی کارمندان و افراد توانمند مجموعه خود سرمایه‌گذاری بکند.
نباید صرفاً کوتاه‌مدت نگاه کند و عمل نماید.
به عنوان مثال میروسلاوکلوزه که در حال حاضر رکورددار گل‌های جام‌جهانی است، در سه دوره جام‌جهانی شرکت داشته و یا سرمربی تیم ملی آلمان(یواخیم‌لو) که نزدیک به ده سال در چنین تیم حرفه‌ای مشغول به کار است!
آیا این شاهکار نیست؟
آیا ما در سازمان‌ها و شرکت‌های خود، نباید نیروهای متخصص و باانگیزه را حفظ و بر روی آنان سرمایه‌گذاری نماییم؟
به عنوان یک مدیرعامل یا مدیر بازاریابی و فروش، چه میزان به این مسأله توجه کرده‌اید؟

2. تفکر و عملیات گروهی
یک تیم فوتبال حرفه‌ای، به طور گروهی فکر و عمل می‌کند و وابسته به یک یا دو ستاره خود نیست. آلمان نیز به خاطر بازی خوب گروهی موفق به کسب این نتیجه طلایی شد، نه نمایش‌های فردی یک یا دو بازیکن.
آیا نباید شرکت‌ها و ارگان‌های ما، تجدید نظری در سیستم مدیریتی خود بکنند؟
آیا مدیران ما نباید سیستم‌های تشویقی و عملکردی سازمان خود را بهبود ببخشند؟

.

 

3. عملکرد سیستمی
عملکرد یک سیستم به تنهایی می‌تواند ضعیف‌ترین بخش یا نقطه‌قوت آن سیستم باشد.
این یکی از مهم‌ترین مسائل در فوتبال است که آلمانی‌ها به خوبی، آن را درک کرده‌اند. مدیریت موفق نیز مدیریتی است که منابع محدود را با نگاه تخصصی و کمک از مشاورین، به حداکثر توان مالی و عملیاتی برساند.

4. مزیت رقابتی پایدار
در ضربات پنالتی، این دروازه‌بان تیم‌ها هستند که می‌توانند یک ستاره به یادماندنی بشوند.
اغلب کسب‌وکارها و شرکت‌های ما به همین دلیل آشفته به نظر می‌رسند که هنوز نتوانسته‌اند مزیت رقابتی پایداری برای خود مشخص نمایند.
شاید تاکتیک‌های کوتاه‌مدت جواب دهد، اما مزیت رقابتی باز هم جایگاه خود را دارد.
شرکت‌ها و سازمان‌هایی در عرصه عملکرد موفق‌ترند که با نگاهی تخصصی، مزیت رقابتی خود را به درستی شناسایی نمایند و از آن بهره ببرند.

5. جدیت در کار
آلمان فقط به یک گل اکتفا نکرد و بسیار بی‌رحمانه و جدی، گل‌های بیشتری را حواله برزیل نمود. بسیاری مدیران ما نمی‌توانند اصولی نظری خود را به طور جدی و گسترده در سازمان یا شرکت متبوع خود، پیاده نمایند و با یک الی چند بهبود محدود، متوقف می‌شوند و یا بعضاً دوباره حرکتی رو به عقب دارند.
یک مدیر موفق سلسله اعمال مدیریتی خود را با تخصص و دانش کافی مرحله به مرحله پیاده‌سازی می‌کند و در این مسیر ترسی ندارد که از سایر متخصصین مدیریتی و تجاری کمک بگیرد.

.

 

مواردی که در بالا بیان شد، صرفاً درس‌های مدیریتی نبود؛ بلکه اگر با دقت آن‌ها را تجزیه‌وتحیل نماییم، مشاهده می‌کنیم که این موارد به طور مستقیم یا غیرمستقیم با مباحثی نظیر بازاریابی، فروش، ارتباطات با مشتریان، تجارت بین‌المللی، مشتری‌مداری، تجارت الکترونیک، تبلیغات، اقتصاد، محصول، بسته‌بندی، روابط عمومی، کارآفرینی، تحقیقات بازار و... نیز سروکار دارد.
چه خوب است مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها، چنین مواردی را به طور دائم با یک دستیار متخصص و امین در مجموعه خود رصد نمایند.

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
متشکرم.
مدیسه

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, بازاریابی, فروش, مدیریت, روابط عمومی
+ نوشته شده در  جمعه بیستم تیر 1393ساعت 17:2  توسط ر  | 

بازار در حال تغییر است؛ شما چطور؟

اردیبهشت ماه گذشته مدیر عامل شرکتی در تهران، درخواست مشاوره‌ای داشت از من درباره علت کاهش فروش محصولاتشون در سه سال اخیر.
گلایه داشت که نزدیک چهارمیلیون تومان بابت مشاوره به اقای مهندس... و دکتر...پرداخت کرده و فقط مشتی تئوری غیرکاربردی تحویل گرفته و در نهایت عدم نتیجه‌گیری.
من از ایشان یک سؤال پرسیدم:
بازار در حال تغییر است؛ شما چطور؟
و در نهایت طی دو جلسه مشاوره به صورت تلفنی و یک جلسه حضوری که جمعه هفته گذشته بود، مواردی را به عنوان راهکارهایی ساده اما اثربخش تعیین کردیم.

مدیران عامل و مدیران روابط عمومی شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی!
مدیران برند و فروش!
کارشناسان عزیز مؤسسات و شرکت‌ها!
بازار ما هر روز شاهد تغییرات است و اگر این تغییرات را با دقت و تخصص رصد نکنیم، آرام آرام به حاشیه می‌رویم و نتیجه می‌شود نارضایتی.

هدف‌گذاری، بودجه‎بندی، پیام‌های تبلیغاتی و ارزیابی، تنها بخشی از فعالیت‌های یک شرکت در حوزه فروش کالا و خدمات خود است.
آیا تاکنون موضع خود را پیدا کرده‌اید؟
آیا تاکنون توانسته‌اید به شیوه حرفه‌ای، فواید محصول و خدمت خود را به مردم ارائه دهید؟
رقبای خود را چگونه ارزیابی و رصد می‌کنید؟ منفعلانه یا فعالانه؟

بسیاری شرکت‌ها و سازمان‌های ما متأسفانه با نوعی سردرگمی در مجموعه فرایندهای روابط عمومی، فروش، بازاریابی و ارتباط با مشتریان خود مواجه هستند.
رکود و تحریم اقتصادی نمی‌تواند بهانه‌ای برای نگاه غیرتخصصی باشد: باید با تخصص و دانش عمل کرد تا بهترین نتیجه ممکن را گرفت.

یک مدیرعامل وقتی هدف تبلیغ را درست نداند، چگونه می‌تواند بودجه صحیحی را برای این امر اختصاص دهد؟
یک مدیر فروش اگر سهم بازار خود را به درستی هدف‌گیری نکند، چگونه می‌تواند مدیر فروش موفقی باشد؟
یک مدیر برند اگر میزان رقابت و تراکم در بازار را به طرز صحیح مشاهده ننماید، چطور می‌خواهد شرکت خود را در ذهن‌ها زنده نگه دارد؟

مشاهده می‌کنیم نگاه تخصصی بسیار مهم است.
هنوز بسیاری شرکت‌ها و مدیران عامل ما، تفاوت بین تبلیغ و روابط عمومی را به درستی درک نکرده‌اند و بعضاً افرادی را به سمت‌های مدیر روابط عمومی و تبلیغات می‌گذارند که با مهندسی این سمت‌ها، کمترین آشنایی را ندارند.
ما در تبلیغ می‌خواهیم سهم رقیب خود را بگیریم، اما در روابط عمومی، می‌خواهیم بازار را توسعه دهیم.
به نظر شما چند درصد مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های ما، این موضوع را می‌دانند و چند درصد، افراد شایسته‌ای را برای این سمت‌ها انتخاب می‌کنند؟

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
متشکرم.
مدیسه

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, فروش, بازاریابی, روابط عمومی, مدیریت
+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم خرداد 1393ساعت 23:55  توسط ر  | 

متعادل بودن در ایمیل مارکتینگ

دو روز پیش گزارشی را درباره نظرسنجی شرکتی از استفاده‌کنندگان از خدمات ایمیل مارکتینگ در ایران مطالعه می‌کردم.
نکته قابل تأمل این موضوع بود که 61% افراد، نتیجه کار را متوسط یا ضعیف عنوان کرده بودند.
علت چیست؟
من اعتقاد دارم در فضای بازار کشور، ما ناچاریم یک سری اصول را رعایت نماییم تا بتوانیم پتانسیل ایمیل مارکتینگ را در عمل به حداکثر برسانیم؛ در غیر این صورت نتیجه‌ای عاید ما نمی‌شود جز این که ایمیل ما نیز به همراه ده‌ها ایمیل دیگر در صندوق پست الکترونیکی مشتری بالقوه ما، در یک عملیات انتحاری Delete All می‌شود!

1. دریافت شخصی
شخصی کردن ایمیل‌ها و نام فرستنده ایمیل برای موفقیت در بازاریابی ایمیل و افزایش فروش بسیاربسیار مهم و حیاتی هستند. تجربه شخصی به من نشان داده است ایمیل‌هایی که شخصی‌سازی می‌شوند، پاسخ بهتری را دریافت می‌کنند.

2. عنوان جذاب
بزرگترین و رساترین صدای یک ایمیل دریافتی،به نظر من عنوان آن ایمیل است:
ایمیلی که عنوان مناسبی دارد، بهتر تشخیص داده می‌شود، باز می‌شود و خوانده می‌شود.
عنوان جذاب برای هر کاروکسب متفاوت است که باید حتماً از یک مشاور خبره در این زمینه راهنمایی و کمک بگیرید.

3. به موقع بودن
یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به اثربخشی ایمیل مارکتینگ، به موقع بودن آن است.
باز هم یکی از تجربه‌های شخصیم این نکته را نشان داده است که حدود یک‌چهارم ایمیل‌های ارسالی در آخر هفته، بهتر دیده و پاسخ داده می‌شوند.

4. اجتماعی کردن
ایمیل هنوز پیشتاز بودن خود را نسبت به رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی حفظ کرده است؛ پس آیا بهتر نیست ایمیل و اجتماعی بودن را با هم ترکیب کرد؟!
تا حالا به این موضوع فکر کردید؟
به عنوان مثال، لینک مطالب مرتبط به ایمیل شما، یکی از راه‌های این تکنیک هست.
توصیه می‌کنم در ایمیل مارکتینگ بعدی خود، به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید.

5. موبایل
بسیاری از ایمیل‌ها در موبایل‌ها باز می‌شوند.
در گزارشی که در بالا اشاره کردم، 63% افراد بیان کردن ایمیل‌هایی را که برای موبایل بهینه‌سازی نشده، مستقیم حذف کردند؛ حتی بدون این که یکی از آن‌ها را باز کنند.

6. متعادل بودن
در هر کاری باید متعادل بود، حتی در ایمیل مارکتینگ.
آن بازاریابی و یا برندینگ ایمیلی موفق خواهد بود که زیر نظر یک مشاور انجام بپذیرد. به روز کردن آدرس‌های ایمیل و نگاه تخصصی به این شاخه بازاریابی، نیازمند کمک از مشاورین و آن دسته از مهندسین فضای مجازی هست که با تجربه ارزشمند خود، بتوانند به شما کمک کنند.

موفقیت شما آرزوی من است. از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید.
خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست.
متشکرم.
مدیسه

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!

مطالب مرتبط:
. استراتژی‌های کاربردی در بازاریابی و روابط عمومی آنلاین؛
. ایمیل‌مارکتینگ مؤثر و افزایش فروش.


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, ایمیل مارکتینگ, افزایش فروش
+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم اسفند 1392ساعت 17:43  توسط ر  | 

ایمیل‌مارکتینگ مؤثر و افزایش فروش

بعد از یک هفته که به دلیل فوت پدربزرگم، امکان دسترسی چندانی به اینترنت نداشتم؛ امروز ایمیل دومم رو در سایت یاهو باز کردم و با بیش از 200ایمیل خونده نشده در بخش اسپم‌ها مواجه شدم! جالب این که بیشتر ایمیل‌ها، مربوط به عملیات ایمیل‌مارکتینگ شرکت‌ها و سازمان‌ها برای محصولات و خدماتشون بود.
ضمن این که برخی ایمیل‌ها از طرف سایت و شرکت‌هایی بود که ادعای ایمیل‌مارکتینگ‌های حرفه‌ای رو دارن!
فکر می‌کنید چه اتفاقی افتاد؟
درست حدس زدید؟
همه رو بدون خوندن با یه کلیک، حذف کردم.

کاربرانی که از  اینترنت استفاده می کنن، اعتقاد دارن که تبلیغات آنلاین نقش اساسی در خریدشون  ایفا می کنه:
مقداری فکر کنید؟ 10خرید آخری که شما انجام دادید، نشأت گرفته از کدوم رسانه یا ابزار تبلیغاتی بوده؟

چک کردن ایمیل یکی از بالاترین فعالیت هایی هست که اشخاص با تلفن همراه خودشون انجام می‌دن.
7+1 نکته مهم برای یه ایمیل مارکتینگ مؤثر:
1-کسب اعتماد مشترکین : زمانی که ایمیلی به تلفن همراه ارسال میشود نام فرستنده به مهم ترین عامل اعتماد تبدیل می شود.وقتی شما ایمیل خود از طریق تلفن همراه چک می کنید، اولین چیزی که می بیند چیست ؟ نام ارسال کننده . اگر مشترک فرستنده را نشناسد و یا به آن اعتماد نداشته باشد احتمال باز کردن ایمیل پائین می آید.
2-نوشتن مطلب واقعی در قسمت موضوع: بعد از نام فرستنده، خطی که در آن موضوع دیده میشود بسیار حائز اهمیت است.یک موضوع قانع کننده و خلاق، و یا مستقیم و توصیفی می تواند تفاوت زیادی بین باز شدن و یا نشدن ایمیل شما ایجاد کند.
3-پیش عنوان فراموش نشود: گاهی اوقات به پیش عنوان، خلاصه و یا قطعه ای از متن نیز گفته می شود.در تلفن های همراه، پیش عنوان اولین قسمتی از ایمیل است که مشاهده می شود و معمولا در بالای تصویر عنوان قرار دارد. به جای استفتده از مطالب خسته کننده سعی کنید از یک متن منحصر به فرد، قابل کلیک و یا حتی طنز استفاده کنید.
4-قسمت "تماس با ما" کاملا واضح و در دسترس باشد: نه تنها در تلفن همراه بلکه در تمام کمپین های ایمیل مارکتینگ این موضوع بسیار مهمی است که قسمت تماس با ما واضح، بزرگ باشد. به گونه ای که هنگامی که ایمیل به تلفن همراه ارسال می شود، مشترک برای تماس با شما نیاز به جستجو نداشته باشد، گاهی اوقات این لینک ها کوچک هستند و سخت کلیک می شوند مخصوصا با توجه به اندازه انگشتان دست افراد. پس بهتر است بزرک و آسان کلیک باشند.
5-ایمیل هایی با طراحی ریسپانسیو در نظر بگیرید:ایمیلی طراحی کنید که اطمینان دهد، بدون توجه به نوع پلت فرم و یا دستگاه تلفن همراه با تجربیات کاربر در زمینه وب سازگاری دارد و همچنین این احساس را که یک مفهوم جدید در وب است، برای کاربر ایجاد نکند.
6-قرار دادن تصاویر: اکثر اپلیکیشن های ایمیل تلفن های همراه مثل آیفون، امکان تصاویر فعال را پیش فرض دارند. بنابراین ایمیل همراه با عکس این امکان را ی دهد که کاربران ارتباط بصری با شما و خط فکری ایمیل ارسال شده بر قرار کنند . بعتر است این تصاویر مرتبط با موضوع ایمیل و همچنین چشم نواز باشند.
7-دکمه لغو اشتراک: بسیاری از بازاریابان ایمیل مارکتینگ باید فواید دکمه لغو اشتراک را بیاموزند.در کوشی های تلفن همراه این موضوع که لینک لغو اشتراک کجا قرار گیرد و ارتباطش با دیگر لینک ها چیست بسیار مهم است.در اغلب مواقع دیده شده که این لینک در جای خطرناکی نزدیک لینک تماس با ما قرار داده شده  که با یک اشتباه کوچک کاربر در کلیک کردن امکان از دست دادن آن کاربر وجود دارد.
8-مشاور متخصص و باتجربه: حتماً در کمپین‌های ایمیلی بعدی، یه مشاور متخصص و باتجربه رو در کنار خودتون داشته باشید.
در پایان فراموش نکنیم هزینه انجام دادن اشتباه بسیار کمتر از هزینه انجام ندادن اونه!

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, ایمیل‌مارکتینگ, افزایش فروش
+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم دی 1392ساعت 14:32  توسط ر  | 

اتلاف‌کننده‌های وقت در بازاریابی B2B

دیشب مقاله بسیار جالبی رو در یاهو مطالعه کردم درباره اتلاف‌کننده‌های وقت در بازاریابی آنلاین B2B و همون موقع هم یادداشتی ازش برداشتم و تایپش کردم. عادتی که دارم اینه که معمولاً شب‌ها خوراک وبم رو آماده می‌کنم و روز با یه کپی‌پیست، به روز رسانی!
عین ترجمه رو نمیارم و تنها به نکات قابل توجهش اشاره می‌کنم.
ما هر بار در وبگاه یا وبلاگ خودمون محتوایی تولید می‌کنیم، گوشه‌ای از توانمندی‌های خودمون رو به بازار نشون می‌دیم؛ در واقع اون محتوا، یه قطعه کوچک هست از کسب و کار ما؛ چیزی شبیه یک جزیره!
حالا اگر اون قطعه کوچک قشنگ نباشه و بی‌ارزش باشه، خب مخاطب چه احساسی بهش دست می‌ده؟
فکر می‌کنه کل اون کسب‌وکار بی‌ارزشه و نفعی براش نداره در افزایش فروش کالا یا خدماتش.
در واقع کلید موفقیت اینه که یه رابطه صمیمانه رو با مشتری و مخاطب خودتون ایجاد بکنید وگرنه تمام کارها، تنها وقت و هزینه رو تلف می‌کنه.
پس بلاگ نویسی و بلاگ مارکتینگ می‌تونه مؤثر باشه اگر تولید محتوای ارزشمند صورت بپذیره نه کپی پیست!
بعضی‌ها فکر می‌کنن که تولید محتوا خیلی پیچیده هست اما به تعبیر لئوناردو داوینچی: سادگی نهایت کماله.
پس یاد بگیریم در بازاریابی آنلاین خودمون هم تولید محتوای ارزشمند بکنیم و هم ارتباط صمیمانه برقرار بشه.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, B2B, بازاریابی B2B
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم آذر 1392ساعت 10:58  توسط ر  | 

بلاگ‌نویسی تجاری(Blog Marketing)

چرا بلاگ‌نویسی تجاری؟
چرا تولید محتوا و سئو؟
آیا همین که سایت شرکتی راه افتاد، افزایش فروش و خدماتش تضمین شده هست؟
شما مدیر شرکت، مدیر فروش، مدیر بازاریابی یا مدیر روابط عمومی! تا حالا به این موضوع فکر کردین؟
توصیه می‌کنم مقاله زیر رو مطالعه کنید. اگر هم احساس کردید به یک مشاور یا دوست در این حوزه نیاز دارید، صمیمانه در خدمتم.

در دنیای بازاریابی آنلاین، تولید محتوا، کار اصلی شما و عامل پیشرفت فعالیت اقتصادی شما است. تاثیر گذاری شما به عنوان یک بازاریاب آنلاین، به کیفیت مطالب تولیدی شما بستگی دارد و مطالب شما، عاملی است که به شما کمک می کند در فضای وب دیده شوید، اعتماد را در خوانندگان مطالب ایجاد کنید، به آنها اطلاع رسانی کنید و یک ارتباط بر پایه سود دو جانبه و مستمر ایجاد نمایید.
اما برای اینکه مطالب موفقیت آمیز باشد، متخصصان بازاریابی باید مانند متخصصین بهینه سازی فکر کنند تا در وب توسط مخاطبان مناسب دیده شوند. روشهای قدیمی بهینه سازی وب سایت، با به کار بردن کلید واژه ها در یک مطلب به تعداد زیاد و همچنین تغییرات جزئی در نگارش یک کلید واژه، امیدوار بودند که جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو بدست آورند.
اما متدهای جدید بهینه سازی وب سایت، نه بر پایه موتورهای جستجو و به کاربردن کلید واژه ها به تعداد زیاد، بلکه بر پایه مخاطب و با تولید محتوای مفید پایه ریزی می شود.
در ادامه چند نکته مهم در تولید محتوا آورده شده که با رعایت آنها مطالب شما کاربر پسند و موتور جستجو پسند! شود.

6 نکته درباره بهینه سازی وبسایت که باید در تولید محتوا رعایت شود
1- هدفمندی در انتخاب مخاطب و تولید محتوا: در بهینه سازی وب سایت و به طور کلی در بازاریابی آنلاین، اصلی کلیدی وجود دارد و آن اینست که "محتوا پادشاه است".
با اینحال تلاش شما برای بهینه سازی وب سایت نتیجه ای در بر نخواهد داشت، اگر محتوای تولیدی، هدفی را مدنظر نداشته باشد.
صرفا برای تولید مطلب جدید و افزایش تعداد صفحات وب سایت، مطلب تولید نکنید ابتدا مخاطبان هدف را انتخاب کنید و انواع متدهای نگارش را مدنظر قرار دهید. برای مثال صفحات محصولات و خدمات در یک وبسایت باید از یک زبان رسمی برخوردار باشد، در حالی که مطالب وبلاگ می تواند کمی غیر رسمی باشد.
زمانی که شما مخاطبان وب سایت را تعریف می کنید، علایق، نیازها و مشکلات آن ها را مد نظر قرار دهید. شما برای آنها می نویسید، پس محتوا شما باید بر آنها متمرکز باشد. با توجه به این اصل، شما اکنون می توانید کلید واژه های خود را تعریف کنید و سعی نمایید با توجه به استراتژی کلید واژه ای در موتورهای جستجو دیده شوید.

Keywords2- استراتژی کلیدواژه ای: به طور مشخص بر روی چه کلمات یا عباراتی باید متمرکز شوید. شما می توانید از ابزارهایی مانند Google Keyword Tool استفاده نمایید، برای اینکه بدانید کدام عبارات مورد توجه مخاطبان است و کلید واژه های مناسبتری انتخاب نمایید.

3- همیشه از دستور زبان و دیکته صحیح کلمات استفاده کنید. استفاده صحیح از دیکته و جمله بندی صحیح، نگرش بهتری از فعالیت شما به مشتری ارائه می کند.

4- برند خود را متمایز کنید: به این نکته توجه کنید که دید صحیحی از نشان تجاری خود ایجاد کنید و بهینه سازی وب سایت شما هم باید نمایانگر این اصل باشد.

5- فرمت محتوا: محتوای وبسایت و یا وبلاگ شما باید به فرمت مناسبی در اختیار مخاطب قرار گیرد. آیا مطلب شما باید دارای روتیتر، تصویر و تگهای H1، H2 و ... باشد؟ همیشه سعی کنید به نویسندگان خود مقدماتی از بهینه سازی وب سایت را آموزش دهید. این کار اگر چه نیاز به صرف زمان باشد، اما در نهایت به نفع شماست.

6- یک چیز که بیشتر از تعداد مطالب منتشر شده توسط شما در بازاریابی آنلاین اهمیت دارد، نظم شما در انتشار مطالب است. آیا می دانید که موتورهای جستجو بر اساس یک نظم از پیش تعیین شده، مطالب وب سایت شما را بررسی می کنند؟ اگر شما مطلب جدیدی در وب سایت خود منتشر کرده باشید، آن را ایندکس می کنند و در غیر این صورت شما شانس خود را از دست داده اید! پس سعی کنید یک تقویم نگارشی برای وب سایت خود ایجاد کرده و طبق یک نظم مشخص اقدام به انتشار مطالب نمایید. هر تعداد دفعه ای که موتورهای جستجو به سایت شما سر بزنند و مطلب جدیدی پیدا نکنند، ممکن است بازه زمانی بررسی وب سایت شما افزایش یافته و وب سایت کم فعالیت قلمداد شود.
مطلب مرتبط: خدمات بلاگ‌نویسی تجاری بازرگان مدیسه.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, افزایش فروش
+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم آبان 1392ساعت 11:53  توسط ر  | 

بازاریابی اینترنتی در شبکه های اجتماعی: چگونه؟

بازاریابی اینترنتی در شبکه های اجتماعی در پست قبلی توضیح داده شد و متوجه شدیم که چرا باید از جوامع مجازی برای بازاریابی اینترنتی بهره بگیریم. در این پست چگونگی امر را خواهم گفت.
 
انتخاب شبکه احتماعی مناسب
تعداد بسیار زیادی از شبکه های اجتماعی وجود دارند که میتوانید فعالیت های بازاریابی خود را بر آنها متمرکز کنید و البته توجه داشته باشید که هرگز به فکر پوشش تمام آنها نباشید که سنگ بزرگ برداشتن نشانه نزدن است!!
برای انتخاب شبکه اجتماعی هدف به نکات زیر توجه داشته باشید:
تعداد اعضا: شبکه اجتماعی هرچه بزرگتر، پتانسیل بازاریابی شما بیشتر.
نوع فعالیت: وقتی وارد یک جامعه مجازی که صرفاً برای تفریح ایجاد شده است می شوید، نباید انتظار داشته باشید که محصولاتی مثل کتاب آموزشی در آن فروش خوبی داشته باشد.
امکانات سایت: سایت جامعه مجازی که در آن عضو می شوید، می تواند امکانات مختلفی به شما بدهد. بین این امکانات و میزان موفقیت شما رابطه مستقیم وجود دارد. مثلاً امکان داشتن صفحه شخصی به جز پروفایل برای معرفی سرویس و خدمات خود، از بخش هایی است که در هر شبکه اجتماعی یافت نمی شود. این صفحه شخصی حتی می تواند برای خیلیها جایگزین وب سایت باشد و البته که محل تجمع تمام فعالیتهای شما در آن شبکه اجتماعی.
در دسترس بودن: اینکه شبکه اجتماعی و جامعه مجازی انتخابی برای همه در دسترس باشد و مثلاً شرایطی چون پرداخت حق عضویت نداشته باشد، می تواند بازار هدف شما را توسعه بدهد البته طرف دیگر قضیه هم هست: شبکه اجتماعی که حق عضویت دریافت میکند، اعضایی دارد که به فعالیتهای درون جامعه، بیشتر توجه میکنند. پس رایگان یا غیر رایگان بودن هم در نتیجه فعالیت شما مؤثر است.

آغاز فعالیت
بعد از انتخاب یک شبکه اجتماعی مناسب برای فعالیت، همان طور که پیشتر هم عرض کرده بودم، می بایست پروفایل خود را به بهترین شکل ممکن تکمیل نمایید. در مرحله بعدی به دنبال گروهها و بخش هایی در جامعه مجازی باشید که بیشترین ارتباط ممکن با موضوع فعالیت شما را دارند. برای مثال اگر در زمینه بازی های کامپیوتری فعالیت میکنید، بهترین کار این است که به گروههایی بپیوندید که اخبار بازیهای کامپیوتری را منتشر میکنند و در این زمینه بحث می نمایند.
اما گاهی شاید گروهی مرتبط با موضوع فعالیت شما وجود نداشته باشد: در این مواقع از ایجاد گروه جدید هراسی نداشته باشید. اما این را هم فراموش نکنید که گروه مدیریت لازم دارد و برای محبوبیت گروه باید به غنای محتوای آن توجه ویژه داشته باشید.
مثلاً زمانی که برای اولین بار در سایت دوره عضو شدم، هیچ گروهی برای کسب درآمد وجود نداشت اما با ایجاد یک گروه در این زمینه، توانستم ظرف مدت کوتاهی ۴۵ نفر عضو جذب کنم و در واقع فعالیتهای خودم را به ۴۵ نفر معرفی کنم… .

ادامه فعالیت
شروع فعالیت اولین قسمت است اما مهمتر ادامه آن است. اگر میخواهید در کسب درآمد اینترنتی از طریق بازاریابی اینترنتی در شبکه های اجتماعی موفق باشید، باید به فعالیت خود در آنها ادامه دهید. برای مثال وقتی گروهی می سازید باید به تمام سئوالات مطروحه، پاسخ داده و از اعضای گروه پشتیبانی نمایید.
منبع : 84edu.net

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, شبکه های اجتماعی, بازاریابی
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1392ساعت 15:6  توسط ر  | 

علی بابا : داستان یک موفقیت B٢B

جک ما، موسس علی بابا، از اولین کسانی محسوب می شود که وب سایت تجارت الکترونیک را در چین راه اندازی کرده است. این سایت اولین بار در سال 1995 به نام Chinapages.com کار خود را شروع کرد. هدف این سایت، بیان لیستی از شرکت های فعال تجاری بود. طی 10 سال، جک ما، این سایت را به یکی از موفق ترین برند های بین المللی چینی تبدیل کرد. من چند هفته ای است در حال مطالعه تاریخچه علی بابا بودم، تا داستان به موفقیت رسیدن آنها را برای شما نیز بازگو کنم.

جذب افراد خارجی برای پیش بردن شرکت، بسیار مهم بود زیرا بر اساس گفته های "اریسمان" معاون بازاریابی علی بابا، در آن زمان، مردم چین تجربه مدیریتی بسیار کمی داشتند. علی بابا در بهترین زمان ممکن، به بازارهای جهانی راه پیدا کرد. این شرکت، بسیار هوشمندانه موقعیت بازار را تشخیص داد. در سال 2000، نفوذ اینترنت به چین تازه رشد پیدا کرده بود و حجم صادرات نیز با سرعت بالایی رو به افزایش بود. چین به تازگی به عنوان برترین تولید کننده جهان تبدیل شده بود. این به معنای رشد بالای تولید کنندگان ارزان قیمت و تهیه کنندگانی بود که به بازار چین( و سایر کشورهای در حال توسعه جنوب شرق آسیا) وارد شده بودند. در همین زمان، خریداران برای خرید از چین صف کشیده بودند، زیرا مالیات و هزینه های خرید از چین بسیار کم بود. اکثر داستان از خاطرات آقای پورتر برداشته شده است و ترجمه ای از کتاب اوست که نکات دیگری را از برداشت های من از مقالات مختلف را نیز شامل می شود. دوستان زیادی از من می خواهند راهکار هایی جهت برند سازی اینترنتی وب سایت های B2B بنویسم و امید وارم این شروع خوبی برای این حوزه کاری باشد.
رشد یک تجارت B2B
علی بابا در بازار درونی چین بسیار موفق بوده است. برای مثال در سال 2003، علی بابا برنامه Taobao(تائوبائو) را راه اندازی کرد. این برنامه امروزه بزرگترین فروشگاه اینترنتی برای مشتریان داخل چین است و بیش از 80 میلیون کاربر ثبت شده دارد. تائوبائو در کمتر از دو سال(قبل از 2005) توانست رقیب آمریکایی خود eBay، پیشتاز قبلی بازار های مشتری به مشتری در چین را شکست دهد. به علاوه علی بابا، علی ماما(Alimama) را راه اندازی کرد، بزرگترین پلتفورم تبادل تبلیغات آنلاین در چین است. alipay، نیز از پیشتازان خدمات پرداخت آنلاین در چین محسوب می شود. در سال 2005، یاهو تمام نقل و انتقال مالی خود در آسیا را به علی بابا واگذارد کرد. این در حالی بود که شرکت یاهو 1 بیلیون دلار ر ا به ازای 40 درصد از سهام علی بابا خریداری کرده بود.جک ما - موسس علی بابا
مدل تجاری اولیه علی بابا ساده بود؛ ایجاد پلتفورمی شبانه روزی برای آشنا کردن تهیه کنندگان به خریداران در سراسر جهان B2B . علی بابا از اول، نه تنها تهیه کنندگان چینی را به خریداران بین الملل ارتباط می داد، بلکه هدف او ارتباط دادن تمام وارد کنندگان و صادر کنندگان دنیا به یکدیگر بود. البته سایر وب سایت های B2B همیشه بیان می کنند که" شما نمی توانید یک شرکت بین الملل در چینی ایجاد کنید. زیرا این مسئله اصلا منطقی نیست." علاوه بر رقابت های شدید و وجود شک ها و ابهام ها، مدل جهانی که انتخاب شد، طوری بود که خریداران به طور مجانی از سایت استفاده می کردند، و تنها فروشندگان باید پول پرداخت می کردند. در ابتدا سوالات زیادی در مورد کشش پذیری این مدل جهانی بود. در حال حاضر بازار جهانی علی بابا بیش از 4.4 کاربر ثبت شده از 200 کشور و منطقه متفاوت دارد. در سال 1999، دو دفتر اصلی در هنگ کنگ و آمریکا شروع به کار کردند. فعالیت های این دو مرکز بازاریابی برای جذب خریداران بود. در سال 2008، علی بابا دو دفتر را در تایوان و سویس نیز تأسیس کرده است. کارشناسان بازاریابی علی بابا در این دفاتر فعالیت می کنند. این بازاریاب ها در نمایشگاه های تجاری تایوان، اروپا، هنگ کنگ و آمریکا شرکت کرده و خریداران احتمالی علی بابا را افزایش می دهند.
بر خلاف اکثر شرکت های اینترنتی دیگر، زبان هیچ مانعی برای علی بابا محسوب نمی شد. علی بابا از اول کار خود را با زبان انگلیسی شروع کرد. شما برای ثبت نام، تنها به زبان انگلیسی نیاز دارید. پورتر بیان می کند: "ما خوش شانس هستیم که بازار ما، وابسته به کشور نبوده و بین المللی است. عملکرد پایه علی بابا به صورت تنظیم کننده جلسات بوده است. این سایت، پلتفورمی موثر و ارزان ایجاد می کند که در آن فروشندگان در تمام دنیا(مخصوصا چین) می توانند خریداران خارجی مناسب را پیدا کرده و بالعکس. پورتر در سال 2007، در مصاحبه ای با Radio86 در رابطه با رشد علی بابا چنین می گوید: "ما تازه در فاز آغازین کار هستیم. با توجه به رشد سریع اینترنت و تجارت بین المللی، افراد بیشتری در اینترنت فعالیت خواهند داشت، و جایگاه بسیار بیشتری برای رشد در 15 تا 20 سال آینده وجود خواهد داشت.
جاده ای پر چالش
اگرچه در نگاه مختصر، چنین راهی بسیار ساده به نظر می رسد، ولیکن راه رسیدن به موفقیت بسیار طولانی بوده و بعضی اوقات علی بابا در این راه رنج های زیادی برده است. تأثیر تفاوت های فرهنگی بین مدیریت چینی و متخصصین خارجی علی بابا آنقدر زیاد بود که در همان شروع همکاری، باعث تضادها و ناسازگاری های بی شماری شد. پورتر که کار خود را در سال 2008 در مرکز هنگ کنگ شروع کرد، با تیم های بین الملل متفاوتی کار کرده است، اما هیچ کدام از آنها زبان چینی بلد نبوده اند.او بیان می کند " ما همگی از شرکت های بزرگ آمده بودیم، دارای پیش زمینه های سنتی بودیم، و واقعا نمی توانستم چین را درک کنیم." طی آن زمان، هر تلاشی برای ترکیب کردن نقطه نظرها با عملکردهای چین به مشکل بر می خورد.
به زودی، تفاوت فرهنگی باعث بوجود آمدن استراتژی های متفاوت شد. پورتر بیان می کند: "روش کاری آنها، و همین طور نحوه تفکر آنها بسیار متفاوت بود." او تیم متخصصین خارجی را به مشاوران جنگی شوروی تشبیه می کند که در دوره تحولات کمونیستی سال 1949 به چین آورده شده بودند. این مشاوران شوروی در چین، ارزش بسیار بالایی داشتند و به عنوان همه فن حریف در نظر گرفته می شدند، زیرا روسیه اولین کشوری بود که مسیر سوسیالیسم را دنبال کرده بود. اما در عمل، اجرای مطالب ارائه شده توسط این متخصصان، آن طور که برنامه ریزی شده بود، عمل نکرد. در چین، استراتژی پارتیزانی – عمل های کوچک بزن و در رو – که مائو از شروع دوره تحول به آن پرداخته بود، بسیار بیشتر از استراتژی حمله مستقیم موثر بود. حمله مستقیم پیشنهاد مشاوران شوروی بود. ( از وب برندینگ هم استفاده می کردند بد نبود :)  )
تضاد فرهنگ ها
اگرچه حوادث تاریخی در مثال کمی با واقعیت علی بابا تفاوت دارند، همین سوء تفاهم در زمان شروع کار متخصصین خارجی نیز بوجود آمده بود. پورتر بیان می کند که استراتژی که متخصصین پیشنهاد می کردند، بیش از حد غربی بود: " بیش از حد انتقادی، مثل تحلیل کردن بیش از حد هر چیزی تا زمانی که فرصت از دست برود، و شما نیز هیچ کاری جز تحلیل نکرده باشید." این نوع استراتژی در آمریکا و اروپا موثر بود، اما با شرایط چین نمی ساخت. پورتر می گوید که در چین" کارآفرینان بین الملل به سادگی هر کاری را انجام می دهند. تنها لازم است به میدان آمده و میلیون ها روش را امتحان کنید. در نهایت ببینید کدام روش موثر است و آن را ادامه دهید. از همه چیز گذشته، شما پول زیادی را صرف نمی کنید، پس مشکل زیادی نیز وجود ندارد!" پیروی کردن از استراتژی که اثربخشی بالایی نداشت باعث شد تنش بین دفترهای هانگزو چین و هنگ کنگ بالا بگیرد. عدم اثربخشی استراتژی به علت تفاوت های فرهنگی و مشخصات بازار بود.
اگرچه متخصصان خارجی به این علت استخدام شده بودند که موسسان فکر می کردند، مهارت کافی برای مدیریت را ندارند، تیم چینی به زودی پی برد که چیزی دارای مشکل است، و باید سریعا تغییراتی داده شود. پس در سال 2000 "یک اشتباه استراتژیک حیاتی" رخ داد. در تلاش برای جذب مهندسین ممتاز و حل مشکل ناسازگاری مداوم، دفتر عملکردهای انگلیسی به سیلیکون ولی انتقال داده شد. اما انتقال پیدا کردن به منطقه زمانی متفاوت باعث شد وضعیت بدتر شود. نا همخوانی ساعت های کاری باعث شد هماهنگ کردن دفتر چین و سیلیکون ولی، بسیار سخت تر شود.
B2C: بازگشت به چین
یا هو و علی بابا در تجارت B2Bسریعا بعد از انتقال دفتر عملکردهای انگلیسی به آمریکا، شرکت .com وارد شده و علی بابا تقریبا ورشکسته شد. تیم چین فهمید که نقل مکان به آمریکای گران قیمت، آن طور که برنامه ریزی شده بود، موفق نبود. پس تحولات اساسی برای بقای شرکت شروع شد. این نشان می دهد اگرچه تصمیمات مهم باید توسط تیم بین الملل گرفته شوند، در واقعیت، قدرت هنوز در دست تیم چین است. یک COO جدید به نام ساویو کوان استخدام شد. کوان از مدیران اجرایی ارشد ژنرال الکترونیک بود. در ضمن تیمی از مهندسین گران قیمت شامل 30 تا 40 نفر در یک روز اخراج شدند. تقریبا افراد تمام تیم ها کاهش پیدا کرده بود و با انتقال دوباره عملکردهای انگلیسی به چینی، هزینه ها بسیار کاهش پیدا کرده بود. پورتر می گوید " ما سریعا با استراتژی B2C تطابق پیدا کردیم، یعنی بازگشت به چین(Back To China)"
بعد از عقب نشینی های فوری و وسیع، سیستم های مدیریتی و جداول سازمانی علی بابا، دوباره روی پا آمد. پورتر می گوید "او (ساویو کوان) یک چهار چوب درست کرد. تمامی ما انرژی کارآفرینی داشتیم و او باعث ثبات آن شد. او مطمئن شد که شرکت می تواند به بلوغ برسد." در همین میان، معیارهای بیشتری برای کاهش هزینه ها بکار گرفته شد: بودجه بازاریابی به صفر رسید و تمرکز اصلی بر جذب تهیه کننده کنندگان از طریق صحبت های غیر رسمی بود. این جهت گیری استراتژیک، با هدف ایجاد در آمد در سریعترین زمان ممکن، باعث ساده شدن کارها شد، و حیطه تمرکز تنها بر چند تجارت کاهش پیدا کرد. در سال 2002، کاهش هزینه ها، اخراج کارمندان و محدود کردن استراتژی آنلاین در نهایت موثر واقع شده و درآمدها روند رو به رشد گرفت.
بالاخره بین المللی شدن هم عالمی دارد !
سپس در سال 2003، با ادامه روند افزایشی در آمد و جریان مالی، علی بابا به آرامی استراتژی جهانی خود را از سر گرفت. پورتر می گوید " ما بازاریابی و برنامه های وب برندینگ خود را دوباره شروع کردیم. برای این کار در 40 نمایشگاه تجاری در اروپا و آمریکا شرکت کردیم." فعالیت های دفتر هنگ کنگ شدت گرفت و بازارهای دارای پتانسیل بالا مشخص شدند. شراکت با شرکت های جهانی نیز به عنوان هدف تنظیم شده و در نهایت بعد از چندین سال سخت، علی بابا توانست دوباره روی پای خود بایستد.
پورتر: " ما بالاخره توانستم واقعا دوباره جهانی شویم و این دفعه تیم دیگری با استراتژی متمرکزتر داشتیم. "
علی بابا در چین بازاریابی می کندعلی بابا اخیرا، در تلاش برای افزایش فعالیت در هند، از سیستم شراکت استراتژیک چند ساله با Infomedia India ltd. استفاده کرده است. این شرکت رسانه ای پیشتاز، در صفحات زرد آفلاین و رسانه های فیزیکی تخصص دارد. بازار هند، دومین اقتصاد دارای رشد و توسعه سریع در دنیا محسوب شده و شرکت های کوچک و متوسط زیادی در آن وجود دارند. پس پتانسیل زیادی برای این بازار در نظر گرفته می شد. دیوید ویی، مدیر کل علی بابا، نسبت به آینده خوش بین است. پورتر می گوید، اولویت اول ما توسعه برنامه های بین الملل است. او بیان می کند که علی بابا می تواند به خوبی از پایه مشتریان اینفومدیا استفاده کند. این پایه مشتریان کسانی هستند که با استفاده از شبکه های سنتی جمع آوری شده اند تا از طریق اینترنت. در سال 2008، دیوید پورتر در پاسخ به نیویورک تایمز بیان کرد " به نظر من نمی توان تنها با یک پلتفورم اینترنتی، به بازار چین وارد شد." بنابراین علی بابا از استراتژی های متفاوت برای بازار هند استفاده کرد. نفوذ اینترنت در هند، در آن زمان بسیار کم و ساختارهای اینترنتی نیز آماده پذیرایی یک سایت بزرگ نبودند.
دیوید بیان می کن که موفقیت شراکت با اینفومدیا باعث شده است، علی بابا بخواهد مدل جدید خود را به کشورهای دیگر با نفوذ اینترنتی کم نیز توسعه دهد. علی بابا درخواست هایی از شرکت هایی شبیه اینفومدیا در ویتنام، اندونزی و تایلند نیز دریافت کرده است. این نشان می دهد که احتمالا در آینده استراتژی طوری تغییر خواهد کرد که عملکردهای آفلاین در شرکای محلی، مثل اینفومدیا، با فعالیت های آنلاین شرکت ترکیب شوند. پورتر تأیید کرد که علی بابا درحال حاضر، در حال آماده سازی خود برای چندین بازار دارای پتانسیل است. بازاریابانی که در نمایشگاه های تجاری در کشورهای متفاوت صحبت می کنند، از آمار وب سایت برای رشد پایه کاربری خوداستفاده می کنند.
علی بابا علاوه بر توسعه فعالیت ها به کشورهای در حال توسعه، سعی می کند عملکردهای خود را در ژاپن نیز افزایش دهد. ژاپن بزرگترین شریک تجاری چین محسوب می شود. در اواسط ماه می، 2008، اعلام شد که علی بابا با شرکت های تجاری، عملکرد مشترک خواهد داشت. این همکاری با Softbank صورت گرفت که از بزرگترین و متفاوت ترین شرکت های رسانه و ارتباط از راه دور است. بدون توجه به اندازه بزرگ بازار، این ترکیب شدن خود چالش های خود را به همراه داشته است. طبق گفته های پورتر، شما نمی توانید صد درصد از مسایل اطمینان داشته باشید زیرا "واردات و صادرات همیشه تحت سلطه شرکت های تجاری بزرگ هستند."
نتیجه گیری
بدون شک، علی بابا، از شرکت های تجارت بین الملل پیشتاز در چین محسوب می شود. وب سایت B2B انگلیسی آن، پلتفورمی مناسب برای ملاقات کردن خریداران و فروشندگان در جهان است. اما همان طور که مقاله نشان می دهد، این موفقیت به تازگی مهیا شده است. اگرچه در نگاه اول، به نظر می رسد که علی بابا از شروع کار، با موفقیت روبرو شده است، این مطالعه نشان می دهد، که به هیچ وجه ین طور نبوده است. پورتر بیان میکند: " ما در سال 2000، بسیار در مورد دفتر خود در آمریکا مدعی بودیم. اما این دفتر به سختی می توانست در بازار بین الملل، درآمد ایجاد کند." در سال 2000 علی بابا تقریبا ورشکست شد زیرا برای بکارگیری استراتژی جهانی خود عجله داشته و آماده نبودند. یک سوءتفاهم دردناک از تأثیر تفاوت های فرهنگی باعث شد علی بابا در یک وهله زمانی، تنها بر بازار چین تمرکز کرده، و جهانی شدن آن عقب بیفتد.
علی بابا در امریکامی توان نتیجه گرفت که علی بابا برای موفقیت در بازارهای جهانی، باید در بازار درونی خود موفق می شد. علی بابا بدون بازار داخلی خود نمی توانست در شرایط بحرانی نجات پیدا کند. گانگ لو بیان می کند: "(علی بابا) در بازار چین رشد سریعی داشت، پس فعالیت های آن در بازار بین الملل ناچار به توقف بود یا باید حداقل آرام می شد." حتی در زمان حال، نیز علاوه بر تلاش برای فعالیت های خارجی، علی بابا، بسیار به بازار داخلی خود وابسته است. پورتر می گوید: "درآمد اصلی ما هنوز از چین است. مطمئنا رشد Alimama، Alipay و Taobao در بازار داخلی و حفظ موقعیت پیشتاز در بازار، اهمیت ویژه ای دارد، اما مسایل در حال تغییر هستند. با توجه به فعالیت های اخیر علی بابا و انتخاب های استراتژیک آن، تمرکز این شرکت بر جهانی شدن بیشتر بوده است. استراتژی این شرکت در حال تغییر است، و آنها تلاش می کنند، هر چه بیشتر به بازارهای جهانی راه پیدا کنند. این همان چیزی است که موسسین چینی همیشه به دنبال آن بوده اند.
اما این سوال باقی می ماند که چرا علی بابا عملکردهای خود را در دو سال گذشته توسعه داده است؟ چرا آنها مانند اکثر شرکت های چینی، بر رشد چین تمرکز نداشته است؟ از همه چیز گذشته، علی بابا در بازارهای چین بیشترین موفقیت را داشته است، پس چرا منابع خود را برای بازارهای دیگر به خطر بیاندازد؟ تائوبائو در بین رقبایی که در بازار C2C حضور دارند، توانسته است 76 درصد سهم خود را نگه دارد. بزرگترین رقیب آن بایدو (Baiudo) است که بعد از سال 2008، به عنوان پیشتاز بازار C2C خود را نشان داده است. بایدو، که بیشترین ترافیک را در وب سایت های چینی دارد، می تواند از موقعیت قدرتمند خود به عنوان پیشتاز بازار جست و جو بهره برده و خدمات اجتماعی مناسبی را به کاربران خود ارائه کند.
یکی دیگر از خطرات احتمالی بزرگتر برای علی بابا این مسئله است که خدمات B2B آن بیش از حد به یک بازار(چین) وابسته است. وابسته شدن به یک بازار، پایایی مناسبی برای خدمات بین الملل این شرکت به همراه ندارد. دیوید ویی نگرانی های خود در مورد این موقعیت را توضیح داده و بر اهمیت پخش کردن خطرها و ایجاد تفاوت پذیری تأکیدکرده است. او گفته است که چین همین الان نیز در حال عقب افتادن از هند در رقابت در حیطه های فلزات و نساجی است. در کل، نگرانی های رو به افزایش در مورد قابلیت شکوفایی صادر کنندگان خارجی است که هزینه ها برای آنها رو به افزایش بوده و احتمالا کاهش درخواست از آمریکا نیز وجود دارد. تعداد تهیه کنندگان چینی که در علی بابا پول پرداخت می کنند، ممکن است به زودی به مرز بالای خود برسد، و رقابت در کشورهای در حال توسعه، روز به روز سخت تر می شود. افزایش تأکید بر استراتژی جهانی با هدف تطابق پیدا کردن با چنین رویدادهایی اعمال شده است.
برند علی بابا معروفترین برند برند دنیای B2B است و دیوید ویی چنین می گوید :
"اگر یک کشور در حال رکود است، یک کشور دیگر در حال رشد خواهد بود!"
منبع : وب برندینگ

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, B٢B, علی بابا
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم مهر 1392ساعت 8:52  توسط ر  | 

بیست و نه نکته مهم بازاریابی ایمیلی

۱- قبل از ارسال ایمیل تمامی بخشهای متن نامه خودتان را بررسی کنید.
۲- قبل از ارسال نامه خودتان را ویراستاری کنید و غلطهای املایی آن را برطرف کنید. وجود این غلطهای املایی میتواند شرکت و سایت شما را بی اعتبار کند.
۳- یک نسخه از ایمیل خودتان را به ایمیلهای خودتان در سرویس دهنده های مختلف ارسال کنید و ببینید که در کدامیک از آنها ایمیل به شاخه اینباکس رفته و در کدامیک به شاخه اسپم.
۴- تمامی لینکهای داخل ایمیل خودتان را بررسی کنید. ممکن است. برای ارسال ایمیل از قالب ایمیل قبلی استفاده کرده باشید و به همین دلیل لینکهای ایمیل قبلی در ایمیل فعلی شما باشند. قبل از ارسال حتماً این موارد را بررسی کنید.
۵- زمان ارسال خودتان را تنظیم کنید. حتی اگر از بهترین سرویسهای SMTP استفاده میکنید اصلاً ایده خوبی نیست که یکباره ده هزار ایمیل را ارسال کنید. طبق تجربه من برای ارسال از هاست خودتان بهترین تنظیم ارسال ایمیل چهار ارسال در هر دقیقه است.
۶- بهترین زمان ارسال ایمیلها شنبه ساعت هشت صبح است. هرگز ایمیلها را جمعه ارسال نکنید. زیرا تا صبح روز شنبه ممکن است کاربر ایمیلهای دیگری را نیز دریافت کند. باید ارسال را طوری تنظیم کنید که کاربر در زمانی که به محل کار خود میرود ایمیل شما جزو ۵ ایمیل اول لیستش باشد.
۷- هرگز اسپم ارسال نکنید. سعی کنید با روشی که در این کتاب افزایش فروش توسط بازاریابی ایمیلی گفته شد ایمیل علاقهمندان خودتان را جمع آوری کنید. ارسال اسپم هزینه زیادی را برای تجارت آنلاین شما ایجاد میکند.
۸- ایمیل یکی از عوامل اعتماد سازی میباشد. سعی کنید در نوشته های ارسالی خودتان کاری نکنید که این اعتماد کاربر از بین برود.
۹- در ایمیلهای خودتان اصل سادگی را رعایت کنید. هر چه ایمیل شما ساده تر باشد خوانا تر خواهد بود. سعی کنید پیام خودتان را واضح به کاربر نشان دهید.
۱۰- محتوای ایمیل ارسالی خودتان را بر مبنای مهم به کم اهمیت مرتب کنید.
۱۱- کاربران را برای کلیک بر روی لینک ایمیل تشویق کنید. وقتی کاربران به سایت بر میگردند ممکن است به صفحه محصولات شما مراجعه کنند و محصولات شما را خریداری کنند.
۱۲- هرگز از کدهای جاوا در ایمیلهای ارسالی خودتان استفاده نکنید. با انجام این کار ممکن است ایمیل شما به عنوان اسپم شناخته شود.
۱۳- تمامی کد های لازم را در داخل ایمیل قرار دهید. اگر از کد CSS در ایمیل استفاده میکنید آن را حتماً در داخل ایمیل قرار دهید.
۱۴- در ایمیلهای ارسالی خودتان سعی کنید محتوای شما بیشتر از کد های HTML  باشد.
۱۵- از گرافیک سایت خودتان در نامه های ارسالی استفاده کنید.
۱۶- حجم نامه خودتان را زیاد نکنید، برای اطلاعات بیشتر کاربر را به صفحه مورد نظر سایتتان هدایت کنید. برخی از کاربران ایمیلهای خودشان را با موبایل چک میکنند به همین دلیل دوست ندارند ایمیلهای حجیم دریافت کنند.
۱۷- مطمئن شوید که سرور شما در لیست سیاه نیست. در صورتی که سرور شما در لیست سیاه باشد. هر چقدر هم نامه شما اصولی باشد تمامی ایمیلهای شما یا به دست مخاطب نمیرسد و یا این که به شاخه اسپم آنها میرود.
۱۸- اگر از کلمات انگلیسی استفاده میکنید میان کلمات فاصله نیندازید. برای مثال کلمه world را به این صورت ننویسید: w o r l d
۱۹- از لغات اسپم در ایمیل خودتان استفاده نکنید لغاتی مانند رایگان به عنوان اسپم شناخته میشوند. میتوانید لیست این لغات را از طریق گوگل بدست آورید.
۲۰- اگر تنظیمات Reverse DNS را انجام دهید. ایمیلها بهتر ارسال خواهند شد. برای این کار میتوانید از شرکت ارائه دهنده هاست خودتان پیاده سازی و تنظیمات آن را درخواست کنید.
۲۱- همواره رقیبان خودتان را بررسی کنید. در لیست آنها عضو شوید و استراتژیهای بازاریابی ایمیلی آنان را مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که ممکن است آنان نیز عضو لیست شما باشند.
۲۲- محتوایی را به کاربران پیشنهاد دهید که کاربر همیشه خواندن ایمیلهای ارسالی شما اولین اولویت وی باشد.
۲۳- در هر صورت، اگر محتوای رایگان یا تجاری ارائه میکنید. مطمئن شوید که این اطلاعات به آسانی در جای دیگر در دسترس نیست. اخبار، تحلیلها و تجربیات تجاری شما جزو این موارد هستند. مطمئن شوید که محتوای شما آنقدر جذاب است که مخاطبین شما با اشتیاق ایمیلهای شما را دنبال میکنند.
۲۴- در صورتی که شما به کاربران کمک کنید که مشکلات خود را حل کنند آنها به افراد وفاداری تبدیل خواهند شد و همیشه اخبار شما را دنبال میکنند.
۲۵- سعی کنید بخشی از محتوای سایت خودتان را به صورت صوت و تصویر تولید کنید و در ایمیلهای خودتان این فایلها را به صورت رایگان و انحصاری در اختیار مخاطبین لیست خودتان قرار دهید. با انجام این کار ارتباط بهتری با اعضای لیست خودتان برقرار میکنید.
۲۶- سعی نکنید در ایمیلهای ارسالی به مقالات مفید دیگران لینک بدهید. کاربران عضو لیست شما شدهاند تا با شما ارتباط برقرار کنند.
۲۷- برای بهتری شدن و نتیجه گرفتن بهتر از لیست خودتان از آزمون تقسیمی استفاده کنید. در این روش اعضای لیست را به دو گروه تقسیم میکنید. و به هر کدام یک محتوا را با رنگ و ساختار متفاوت ارسال میکنید و با انجام این کار میتوانید بهترین طرح را برای نامه های خودتان انتخاب کنید.
۲۸- با استفاده از نرم افزار گوگل آنالیز رفتار کاربران پس از ورود به سایت را تحلیل کنید و نرخ تبدیل فروش خودتان را در هر ایمیل محاسبه کنید. با این روش میتوانید بهترین بازدهی را بدست آورید.
۲۹- اگر در ایمیل خودتان فقط بر روی یک موضوع تمرکز کرده‌اید آدرس صفحه مورد نظر را در بخش‌های مختلف ایمیل تکرار کنید.
مؤلف: علی نورهانی

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, بازاریابی, ایمیل, علی نورهانی
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم آبان 1391ساعت 6:2  توسط ر  | 

تجارت الکترونیک: جذب مشتری در 46 ثانیه

تجارت الکترونیک (e-commerce) سالانه بیش از 500 میلیارد دلار گردش مالی تجارت جهانی را در اختیار دارد. این نوع خاص از تجارت که از اوایل دهه 90 میلادی آغاز شد ، به دلیل سهولت در بکارگیری آن و داشتن مولفه هایی مانند سرعت ، دقت و امنیت ، از مشتری مداری بسیاری برخوردار شد که در اینترنت ،نمونه‌های زیادی از آن را می توان مشاهده کرد.

سایت هایی مانند ebay.com یا amazon.com یا بخش خرید و فروش گوگل froogle.com به عنوان برترین های تجارت الکترونیک در وب شناخته می شوند.
در این نوشتار قصد داریم تا راهکارهای مهم در کسب موفقیت در تجارت الکترونیک را برای خوانندگان محترم ، تشریح کنیم. این 12 نکته می تواند راهگشای خیلی از موفقیتهای بزرگ ، در فرمت های ساده باشد.

نکته اول :فرصت را غنیمت شمرید_ میانگین زمانی که یک کاربر اینترنت به مرور یک صفحه اختصاص می دهد ، حداکثر 46 ثانیه است در طی همین 46 ثانیه است که یک تجارت برخط می‌بایستی مشتری را جذب و با یک پیشنهاد مختصر معامله را تمام کند. یعنی از زمانی که یک کاربر وارد سایت می شود تا یک کالا را می بیند و نهایت انتخاب می کند و سپس هزینه اعتباری آن را پرداخت می‌کند‌، نباید بیش از این زمان ، زمان سپری شود. فرایند مشاهده – بررسی - انتخاب و خرید ، مراحل 4 گانه بهینه در تجارت الکترونیک سریع و موفق را نشان می دهد. موتورهای جست و جو ، فهرستهای طبقه بندی موضوعی کالا ، طبقه بندی دسته ای کالا و مانند آنها، همه و همه ، راههای سریع تر رسیدن به هدف را در تجارت الكترونیك هدف قرار می دهند.
سایتی که برای تجارت الکترونیک راه اندازی می کنید باید به گونه ای چیدمان شده باشد ، که یک کاربر بتواند در عرض 46 ثانیه جنس مورد نظر را مشاهده و قیمت آن را بررسی و در فرم درخواست خرید ، آن را وارد کند.
رقابت در دنیای مجازی روز به روز درحال افزایش است . به گزارش Verisign ، ثبت دامنه در سال 2003 ، 16 درصد رشد داشته است . از مجموع دامنه های ثبت شده در یک نمونه 60 میلیونی تا کنون بیشترین سهم از آن دامنه هایی با پسوند com. بوده است.
تاکنون بیش از 50 میلیون، دامنه (DOMAIN) در اینترنت ثبت شده اند که یک دهم درصد آن ، متعلق به ایرانیان است . هر یک سایت مخصوص به خود را دارند و شیوه خاص در تجارت الکترونیک را به کار بسته اند . پس در این بازار آشفته برای رسیدن به یک موفقیت الکترونیک چه باید کرد ؟

نکته دوم : به اهداف خاص فکر کنید. شناخت مشتری و تحلیل رفتار سازمانی آن در دنیای مجازی ، یک اصل مهم برای مدیران سایت های تجارت الکترونیک است‌. مشتریانتان را بشناسید و خواسته های آنها را که رقبایتان توجهی به آنها نداشته اند را برآورده سازید. ebay یک نمونه بارز است. این سایت خیلی سریع به مردمی که خواستار کسب درآمد بیشتر از طریق خرید و فروش کالاهای دسته دوم بودند، معرفی شد.
ebay به ضرورت ایجاد چنین محیطی که خریداران و فروشندگان با یکدیگر ملاقات و معامله كنند پی برد. فناوری تجارت الکترونیک به ebay در جهت ایجاد فضایی برا ی پاسخگویی به تقاضای عمومی کمک کرد و سایر مواردی که راجع به آن شنیده اید، داستانی بیش نیست.
زمانی که تجارت برخط را شروع می کنید کوچک اما درست شروع کنید . حرکت درست بسیار مهم و کاربردی است . از همه مهمتر ، توجه به نکاتی است که خیلی ها به آن توجه نکرده اند.مثلا شرکتwww.godiva.com، برای افزایش فروش شکلات در سایت مشهور خود ، سر در مغازه های خود را به صورت اینترنتی طراحی کرده است و برای خریداران شکلات در وب ، امتیازات خاصی قائل شده است که خیلی ها در زمینه شکلات به آن فکر هم نکرده اند_ مثلا سایت آمازون‌، برای ارتقای فروش کتاب در سایت خود‌، به مدیران سایت‌های اینترنت که بتوانند مشتری به سایت آمازون آورند و باعث خرید محصولات آن شوند، كارمزد پرداخت می کند.

نکته سوم : برنامه ریزی تجاری قوی. آگاهی کاملی از منبع درآمد تان ، یکسان کردن حسابهایتان ، سایر نکات راهبردی در زمان شروع تجارت برخط و برنامه ریزی مراحلی که شما را به موفقیت نزدیک خواهد کرد، را باید داشته باشید.
شما باید زمان مناسبی را برای توسعه تجارت خود و برنامه ریزی در جهت دست‌یابی به منابع درآمد جدید انتخاب کنید . تجارت اینترنتی تاریخچه تکان دهنده ای دارد که تحولات فجیعی را با سرعتی شگفت انگیز ایجاد کرده است . برای رویارویی با چنین تحولاتی آماده باشید و برنامه ریزی دقیقی برای پشت سر گذاشتن چنین لحظات تکان‌دهنده ای را داشته باشید.
تعیین یک برنامه کاری مبتنی بر IT، یعنی توجه به نیازها ، اهداف و طریقه رسیدن به اهداف که نیازمند کسب مشاوره از نخبگان و ایجاد فضای الکترونیک درستی است.

نکته چهارم : نرم افزار تجارت الکترونیک تاجر پسند. همواره نرم‌افزاری را انتخاب کنید که مدیریتی آسان داشته باشد و امکان تمرکز شما را بر روی هسته فعالیتهای تجاری‌تان فراهم سازد.این نرم افزار نیازهای تجاری‌تان را برآورده می‌سازد. راه حل تجارت الکترونیک‌، نرم‌افزاری را باتوجه به نیاز، امنیت و انعطاف‌پذیری آن انتخاب می کند. روی راه حلی سرمایه گذاری کنید که نه تنها نیازهای فعلی شما را برآورده می سازد، بلکه برای نیازهای آینده تجاری خود نیز بتوانید از آن استفاده کنید. برنامه های مدیریت سایت های تجارت الکترونیک زیادی امروز در دسترس هستند. سعی نکنید در این راه ارزانترین نرم افزار را انتخاب کنید.
سعی کنید بهترین نرم افزاری که نیازهای مخاطبان شما را در خرید راحت یاری می‌کند ، انتخاب کنید. یک نرم افزار خوب باید:
1 - امکان مدیریتی خوب و راحتی را به صورت برخط بر روی سایت تجارت الکترونیک بدهد.
2 - امکان خوبی برای تولید فروشگاه های مختلف با زیرمجموعه های دیگر داشته باشد.
3 - سبد های خریدی که تعریف می شود‌، قابل مدیریت شدن باشد.
4 - با خدمات اعتباری جهانی بخوبی قابل ارتباط باشد.
5 - هر نوع تعریف کاربر پسندی را در صورت نیاز شما ، بتواند برآورده کند.

نکته پنجم : یک فروشگاه اینترنتی متفاوت ایجاد کنید. خاطرات بصری ماندگاری بیشتری نسبت به خاطرات نوشتاری دارد. اسمی که برای سایت‌تان انتخاب می کنید، برای موفقیت شما در تجارت برخط اهمیت بسزایی دارد. از طریق ایجاد یک فروشگاه الکترونیک که با خواسته‌ها و ناخواسته های هر کدام از مشتریانتان مطابقت دارد، بازخوردهای بهتری بگیرید. البته نامی مثل ketabmetab.com نام خوبی نیست.
چرا که یک اصطلاح فارسی را در دامنه به کار بردید که معلوم نیست برای کاربر خارجی قابل فهم باشد یا نه.
مشتریان خود را بهتر بشناسید وطراحی آرمهای بی نظیری با استفاده از ترکیبات رنگی جالب ، طرح بندی سایت، و طراحی لوگو را در برنامه کاری خود قراردهید . برای کسب موفقیت در اینترنت ، درایجاد یک ذهنیت مثبت برای مشتریانتان متفاوت باشید (البته مبهم نباشید).

نکته ششم : فروشندگان فعال خود را قوی سازید. ابتدا برای جذب مشتری اهداف خودرا تبلیغ کنید . فروشگاه اینترنتی خود را به صورتی طراحی کنید که یک بازدیدکننده، زمانی که فروشگاه شما را ترک می کند از خصوصیات کالاهای شما با خبر باشد حتی اگر تمایلی به خرید آنها نداشته باشد.
برای روشن شدن موضوع فرض کنیم که شما فروشنده برخط گل بخصوصی مانند رز قرمزتازه هستید. فروشگاه برخط‌تان را طوری طراحی کنید که وقتی بازدید کننده فروشگاه شما را ترک می کند از ویژگی کالای شما باخبر باشد. هر چند که ممکن است بخش گلهای رز قرمز را ندیده باشد.
بنابراین هر زمان که او بخواهد گل رزقرمز بخرد به احتمال زیاد سری هم به فروشگاه شما می زند.
از اولین خدمات در فروشگاه اینترنتی شما مشخص کردن بهترین کالا و خدماتتان است.

نکته هفتم : نگذارید که مشتریانتان شما را فراموش کنند. مدیریت روابط با مشتری دردرجه اول اهمیت قراردارد ، به ویژه زمانی که شما در تلاش برای ایجاد حداقل سقف مشتری پایدار هستید . روشهای تازه ای را برای اطلاع رسانی به مشتریان قبلی در خصوص محصولات جدید و آخرین به روز رسانی سایت برگزینید. راه حل انتخابی شما برای تجارت الکترونیک باید قواعدی برای یکپارچه‌سازی فرایندهایCRM داشته باشد.
روشهای ارتباطی جدیدی را برای ارتباط با مشتریانتان اتخاذ کنید . رضایت مشتریان برای ایجاد فروشی ثابت موفقیت شما را در فروش برخط تضمین می کند.
با اجرای بازاریابی هوشمندانه حضور خود را در اینترنت احساس کنید . بهینه سازی برای موتور جستجو را در سایت خود اجرا کنید. بهینه سازی یعنی آنکه کاری کنید تا سایت شما در موتورهای جست و جوی مشهور وب مانند یاهو و گوگل ، شناخته شود.
برای این کار باید جنسهای بیشتر ، تنوع بیشتر و امکان حضور بیشتری را برای کاربران وب مهیا کنید. کلمات کلیدی مناسبی را به نسبت موضوع صفحات سایت خود ، در تگ های سورس صفحه قرار دهید.
اکثریت خریدارانی که از سایت شما بازدید می کنند، آن را در میان سه یا چهار صفحه اول نتایج جستجو یافته‌اند. می‌توانید برای این کار از شرکتهای متخصص بازاریابی و موتورهای جستجو استفاده کنید یا اینکه خودتان بازاریابی اینترنتی را انجام دهید . با وب سایت‌هایی که تمامی خدمات و محصولات را دراینترنت ارائه می دهند همکاری کنید. این به افزایش حضور شما در محیط وب برای ارتقاء رتبه سایت در موتورهای جستجو و همچنین ازدیاد مشتریانتان کمک می كند. جذب مشتری تنها از طریق یک بازاریابی زیرکانه حاصل می شود.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, مشتری, بازاریابی, فروش
+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم شهریور 1391ساعت 16:56  توسط ر  | 

قیمت گذاری در بازار الکترونیک(5)

استراتژی های پیشرفته قیمت گذاری
۱) قیمت گذاری تبعیضی
واژه قیمت گذاری تبعیضی اشاره بر این دارد که قیمتهای متفاوت را برای افراد متفاوت بر اساس تمایل آنها به پرداخت، به کار می گیرند. قیمت گذاری تبعیضی این سوال را به وجود می آورد که آیا چنین تاکتیک هایی برای جامعه مناسب و یا سودآور هست یا خیر. استراتژیست های قیمت گذاری، قیمت گذاری تبعیض آمیز را به سه دسته تقسیم بندی می کنند:
الف) قیمت گذاری تبعیضی درجه یک؛
ب) قیمت گذاری تبعیضی درجه دو ؛
پ) قیمت گذاری تبعیضی درجه سه.
الف) قیمت گذاری تبعیضی درجه یک
دراین نوع قیمت گذاری ، فروشندگان از مصرف کنندگان همان مقداری را مطالبه می کنند که آنها بابت خرید یک چیز تمایل به پرداخت آن دارند. به همین دلیل شرکتها باید از منحنی تقاضای هر مصرف کننده مطلع باشند که البته کاری غیر ممکن است. ضمن اینکه، در حالی که یک مشتری تمایل به پرداخت قیمت بالایی برای محصول یک شرکت دارد، دیگر شرکتها ممکن است این محصول را با قیمت پایین تری ارائه کنند. در اینصورت خریداران به سمت این فروشندگان برای عدم پرداخت قیمت بالاتر هجوم می برند. اما آنچه که واقعی به نظر می رسد این است که شرکتها به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از مشتریان هستند تا در هنگام چانه زنی بر سر قیمت بتوانند از این اطلاعات برای سنجش میزان تمایل مشتری به پرداخت استفاده کنند. معمولاً تاجران حرفه ای، پس از چند دقیقه کوتاه متوجه می شوند که این مشتری چه میزان حاضر است برای خرید بپردازد. این مطلب را معمولاً در جواب به سوال “چه میزان بودجه دارید؟” می توان دریافت.
ب) قیمت گذاری تبعیضی درجه دو
این نوع قیمت گذاری نیز مشابهت زیادی به قیمت گذاری تبعیضی درجه یک دارد. با این تقاوت که در این قیمت گذاری به دنبال آن هستند که بدانند یک مشتری حداکثر قیمتی که تمایل دارد برای یک محصول بپردازد چه میزان است. در این روش، به دنبال این هستند که بدانند که مشتری نه تنها برای یک واحد بلکه برای واحدهای بیشتر نیز چه میزان خواهد پرداخت.
پ) قیمت گذاری تبعیضی درجه سوم
در این قیمت گذاری مشتریان،بر اساس تمایلشان برای پرداخت، دسته بندی می شوند. تبعیض قیمت بر اساس سن مشتریان روشی است که در فروش بلیت سینما و تئاتر نیز اجرا می شود. بلیت تئاتر برای کودکان و بچه ها از قیمت کمتری نسبت به دیگر سنین برخوردار است.شرکتها قیمتهای متفاوتی را به مشتریان مختلف برای یک محصول ارائه می کنند، زیرا این بخشهای مختلف مشتریان تمایل متفاوتی برای پرداخت یک محصول دارند. به همان میزان که برای فروشندگان،پی بردن به خصوصیات مشتریان نظیر سن آنها آسان است، اما فروش مجدد این کالاها (خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالاتر از قیمت خرید) کار آسانی نیست. بر اساس اصول اقتصاد پایین ترین قیمتی که باید برای یک محصول درخواست شود،نباید از هزینه های متغیر تولید آن کالا و یا محصول پایین تر باشد.یکی از بحث برانگیزترین مباحث در این قیمت گذاری تبعیضی، روشی است که شرکتهای هواپیمایی به کار می گیرند. در واقع برای تاجران و افرادی که برای کار مسافرت می کنند، این مطلب که باوجود پرداخت حداقل ۱۵ درصد بیشتر برای بلیت نسبت به توریست ها باید در کنار آنها بنشینند، تعجب بر انگیز است.

۲) قیمت گذاری بر اساس تخفیف مقداری
در مقام نظریه، اگر یک شرکت فروشنده بتواند میزان تقاضا برای محصول خود را تخمین بزند، می تواند برای فروش محصولاتش بر مبنای حجم خریداری شده، تخفیفاتی را در نظر بگیرد و برنامه ریزی کند. در این روش مشخص می شود که هر مشتری دقیقاً چه میزان حاضر است برای خرید یک محصول بپردازد و برای تعداد بیشتر چه قدر حاضر است هزینه تقبل کند.
در اینگونه استراتژی های قیمت گذاری که قیمت بـر اساس افزایش حجم خریداری شده، کـــاهش می یابد، رابطه معکوس میان قیمـــت و تعداد فروش محصول ایجاد می شود. رستوران های پیتزا فروشی از این روش برای تبلیغات استفاده می کنند . عبارت ” یک پیتزا بخر و پیتزای دیگر را نصف قیمت ببر” از همین جمله هاست.
فهم این ساختار قیمت گذاری سخت و مشکل است و این سختی، تأثیر معکوس بر فروش نیز می تواند داشته باشد.

۳) قیمت گذاری دوبخشی
برای درک بهتر از اینکه مشتریان چه میزان برای خرید یک کالا حاضرند بپردازند، شرکتها از قیمت گذاری دوبخشی استفاده می کنند. این استراتژی از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش قیمت گذاری ثابت و دیگری قیمت متغیر که وابسته به میزان خرید هر جنس است. مثلاً قیمت ثابت یک بسته ۶ تایی CD، ۱۲ دلار و ۵۰ سنت است و پس از آن برای خرید هر CD می توانند یک دلار و ۵۰ سنت بپردازند. از نقطه نظر اقتصادی، این نکته که قیمت متغیر با هزینه متغیر تولید کالا یکسان است، اهمیت فراوانی دارد. برای حداکثر کردن سود، لازم است این استراتژی به گونه ای طراحی شود که مصرف کنندگان را به خرید یک محصول در قیمت متغیر،که کمتر از هزینه تولید آن محصول است، محدود کند. به عنوان مثال در مثال CD، مشتری مایل است تا یک بسته که قیمت آن ۱۲٫۵ دلار است را بخرد. در این حالت سیاست شرکت فروشنده باید این باشد که مشتری را به خرید CD ششم و هفتم با قیمت ۱٫۵ دلار ترغیب کند. حال اگر مشتری بخواهد این CDها را به قیمت ۱ دلار خرید کند، از آنجا که هزینه هر سی دی ، ۱٫۵ دلار است غیر ممکن می شود. بنابراین شرکت از یک بسته با قیمت مشخص و در تک فروشیها از قیمتی که انعطاف پذیری لازم را داشته باشد، استفاده می کند.

۴) قیمت گذاری بسته ای
دو نوع استراتژی قیمت گذاری بسته ای وجود دارد: بسته های یک دست و خالص و بسته های مختلط. در بسته بندی خالص، محصولات یک شرکت بخشی از آن بسته را در کنار محصولات قبلی شرکت تشکیل می دهند و خریدار ناگزیر از خرید کل بسته محصولات است. مثلاً شرکت اویتز (Ovitz) اگر بخواهد ستاره جدیدی را به عنوان هنرمند معرفی کند، آن را در کنار دیگر ستاره های مطرح قرار می دهد و به این ترتیب آرام آرام به معروفیت و رشد او کمک می کند. همچنین برخی شرکتها از این روش برای تبلیغ محصولات جدیدشان استفاده می کنند. آنها محصولات جدیدشان را با محصولات قدیمی خود که شناخته شده نیز هستند به صورت یک بسته به یک سری از مشتریان ارائه می کنند و به این ترتیب به شناخته شدن آن محصول جدید کمک می کنند. ضمن اینکه مشتریان نیز از گرفتن این محصول جدید به صورت رایگان و یا با تخفیف خوشحال می شوند.شرکتها باید در نظر داشته باشند که ارائه این محصولات مکمل باید برای جلب رضایت مشتریان باشد. اما در بسته بندی مختلط که یکی از معروفترین استراتژی های بازاریابی است، محصولات هم به صورت تکی و هم به صورت بسته ای ارائه می شود و خریدار از انعطاف پذیری در انتخاب برخوردار است. در این بسته بندی قیمت بسته کمتر از جمع قیمت تک تک محصولات است. این روش قیمت گذاری یکی ازآسانترین و سودآورترین روشها برای قیمت گذاری خدمات اینترنتی است. یکی از مزایای کلیدی به کارگیری تبعیض قیمتی این است که شرکتها می توانند یک نوع محصول را به قیمت متفاوت و به مشتریان مختلف ارائه کنند.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!

۵) تبعیض قیمتی در طول زمان
استفاده از این روش یکی از روشهای معمول و شناخته شده برای فروش یک محصول با قیمت متفاوت است. این استراتژی برای خرده فروشان اینترنتی براحتی قابل اجراست. وقتی محصول جدیدی به بازار ارائه می شود، ابتدا قیمت این محصول بالاست و آرام آرام کاهش می یابد. در این حالت برخی از مشتریان که زمان برای آنها از اهمیت بیشتری نسبت به قیمت برخوردار است، در همان ابتدای ارائه به بازار این محصول را تهیه می کنند و مشتریان دیگر صبر می کنند تا قیمت پایین آید و خرید کنند. بنابراین با استفاده ازاین استراتژی، مصرف کنندگان خودشان انتخاب می کنند که به واسطه زمان برای یک محصول چه هزینه ای را بپردازند. برخی شرکتهای خرده فروشی کاست و CDموسیقی از این استراتژی به صورت معکوس استفاده می کنند. هرگاه کاست جدیدی به بازار ارائه شود، آنها برای کسانی که در هفته اول یا چند روز اول خرید کنند، تخفیف ویژه ای در نظر می گیرند. با این روش هم از میزان تقاضا برای آن محصول مطلع می شوند – که اگر میزان تقاضا خوب بود آن را تبلیغ کنند- و هم مشتریان را به داخل مغازه و یا فروشگاه می کشانند تا از دیگر محصولات نیز به این واسطه دیدن کنند. البته این روش مورد پسند شرکتهای تولیدکننده آن CD و یا کاست و … نیست، زیرا از نظر بازاریابی قیمت گذاری هفته اول و یا اوایل فروش، برای شرکت خیلی مهم است و می توانند سود مناسبی کسب کنند. ضمن اینکه ممکن است، قیمت پایین سی دی یا محصول به منزله عدم کیفیت و یا ارزش کم آن در نظر گرفته شود و به اعتبار شرکت لطمه بزند.

۶) قیمت گذاری دیوانه وار
شرکتها معمولاً در این روش با کاهش قیمت به دنبال کسب تقاضای چشمگیری برای محصول خود هستند. این حالت ممکن است به چند دلیل اتفاق افتد.
▪ قیمت گذاری منصفانه: شرکتهایی که با تقاضای اضافی مواجه هستند، شاید قیمت هایشان را پایین تر از بازار نگه دارند تا بدین وسیله حسن نیت خود را ثابت کنند و این سبب خرید کردن دیوانه وار می شود.
▪ عدم اطمینان از تقاضا: وقتی شرکت، محصول جدیدی را به بازار ارائه می کند، از عدم اطمینان نسبت به پذیرش این محصول توسط بازار اطلاعی ندارد. اگر تقاضا به صورت غیر منتظره ای بالا باشد، برخی خرده فروشان و تولید کنندگان از ریسک پذیری کمی برخوردارند و به دلیل افزایش یک دفعه ای قیمتها، برخی محصولات را با قیمتهای پایین می فروشند. مشتریان اغلب شرکتها را به این دلیل که هنگامی که تقاضا برای محصولاتشان افزایش می یابد، قیمتها را افزایش می دهند، مورد انتقاد قرار می دهند. اگرچه افزایش قیمتها می تواند برای شرکتها سود زیادی را ایجاد کند، اما به شهرت و اعتبار آنها لطمه می زند.
▪ عوامل بازاریابی: قیمت گذاری دیوانه وار از طبیعت مشتریانی سرچشمه می گیرد که به صورت جنون انگیزی به دنبال کسب آن محصول هستند. این مشتریان به تک تک مغازه ها سر می زنند، در حراجیها قیمت گذاری می کنند تا این محصول را به هر طریق ممکن به دست آورند. در این حالت مشتریان دیوانه، به ایجاد یک پوشش رسانه ای می پردازند. مثلاً در تعطیلات سال ۲۰۰۰ شرکت سونی اعلام کرد تنها نیمی از یک میلیون دستگاه پلی استیشن را که در ایالات متحده قول داده بود توزیع کند، می تواند انجام دهد. این خبر سبب شد مشتریان به صورت دیوانه وار به دنبال کسب این وسیله باشند و به تبع آن، قیمت نیز افزایش چشمگیری داشت. سونی برای این دستگاه قیمت ۲۹۹ دلاری را قرار داده بود، اما بعد از این خبر قیمت آن به ۹۵۰ دلار رسید.
▪ نشانه کیفیت: اگر قیمت یک محصول به دلایلی نظیر افزایش تقاضا بالا رود، برخی مشتریان این افزایش قیمت را نشانه کیفیت داشتن آن محصول به حساب می آورند.
▪ روش فروش کارا : شرکت والت دیزنی با اعلام اینکه برخی از محصولات قدیمی و کلاسیک ویدیویی خود را (نظیر پینوکیو و …) به صورت محدود به فروش می رساند و پس از این فروش تا مدتها این محصول را ارائه نخواهد کرد، منجر به خرید دیوانه وار مشتریان و هجوم آنها برای خرید شد. در این حالت این شرکت توانست علاوه بر کسب سود خوب، این محصولات را به اندازه کافی و بیشتر از اعلام قبلی به فروش برساند و یک فروش کارا ایجاد کند.

نتیجه گیری
اگرچه در بازارهای سنتی قیمت گذاری بر مبنای هزینه صورت می گرفت، ولی این روش پاسخگوی قیمت گذاری در بازارهای الکترونیک نیست. به علت پایین بودن هزینه جستجو و فراهم شدن امکان مقایسه قیمت، کیفیت و سایر جنبه های کالا بهره گیری از اینترنت در زندگی روزمره انسانها گسترش روز افزونی پیدا کرده است. مشتریان ترجیح می دهند کالاها و خدمات مورد نیاز خود را در بازارهای الکترونیک جستجو کنند. در بازارهای الکترونیک قیمت تحت تاثیر حساسیت قیمت، منحصر به فرد بودن محصول،آگاهی از خدمت یا محصول جایگزین ، هزینه کل،هزینه مشترک،اثر قیمت-کیفیت و اثر موجودی قرار می گیرد. فروشندگان با بررسی این اثرات بر روی کالاها و خدمات قابل ارائه خود در بازار الکترونیک می توانند استراتژی های متفاوتی را انتخاب کنند. این استراتژی ها امکان قیمت گذاری صحیح با توجه به هزینه، مشتریان و رقبا را فراهم می کند و یک حاشیه سود مناسب را برای فروشندگان به وجود می آورد.
گردآوری: غلامرضا دهقانپور


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, قیمت
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم شهریور 1391ساعت 15:52  توسط ر  | 

قیمت گذاری در بازار الکترونیک(4)

حراجی به سبک eBay
در سایت eBay فروشنده چندین چیز یکسان را می فروشد. فروشنده ابتدا حداقل قیمت و تعداد این اجناس را مشخص می کند. سپس خریداران از همان حداقل قیمت و یا بالاتر از آن شروع به قیمت گذاری می کنند. در انتهای این حراجی، بالاترین قیمت دهندگان در پایین ترین قیمتی که جزء قیمتهای پیروز این حراجی بوده است، اجناس را خرید می کنند. به عنوان مثال، فرض کنید دو خودنویس داریم و فروشنده تقاضای ۲۰ دلار برای هر کدام کرده است. شخص A و B هر کدام ۲۰ دلار پیشنهاد می دهند. در اینصورت هر کدام از A و B یک خودنویس با قیمت ۲۰ دلار به دست می آورند. حال اگر A و B برای این خودنویس ها ۲۰ دلار و شخص Cا۲۱ دلار پیشنهاد کنند در اینصورت A چون اول قیمت داده است و C با ۲۰ دلار به دو خودنویس می رسند و به شخص B چیزی نمی رسد.

حراجیهای به سبک قیمت گذاری با اولین قیمت قطعی شده
در این نوع حراجیها، اطلاعات شفاف و روشن است. فروشندگان کالایی را جهت ارزیابی، بررسی و قیمت گذاری روی آن به خریداران ارائه می کنند. پیش از موعد مقرر، خریداران بالقوه این فرصت را دارند تا یک قیمت قطعی را برای محصول ارائه کنند. یکی از شرایط این حراجی این است که تا زمانی که قیمت دهی قطعی ادامه دارد و وقت آن تمام نشده است، خریداران نمی توانند از میزان قیمت پیشنهادی رقبا اطلاعی کسب کنند. بعد از اتمام این زمان، محصول به بالاترین قیمت دهنده فروخته می شود. همچنین فروشندگان حق دارند حداقل قیمتی را مشخص کنند و به زیر از این قیمت می توانند محصول را نفروشند.
پرایس لاین (Price line)، اقتصاد جدیدی را بر اساس همین حراجیهای قیمت گذاری با اولین قیمت قطعی شده ایجاد کرده است. در این مدل، قیمت دهنده یک قیمت را برای تهیه بلیت هواپیما در یک روز خاص [که توسط کارت اعتباری تضمین شده] می دهد و موافقت می کند که پرایس لاین می تواند در هر شرکت هواپیمایی که توانست برای او بلیت را تهیه کند و بلیتها غیر قابل برگشت هستند. پس از این پرایس لاین چک می کند که آیا شرکت هوایی با این قیمت بلیت ارائه می کند و یا حاضر است با این قیمت چنین خدمتی را ارائه دهد. اگر چنین شرکتی یافت شد به صورت اتوماتیک چک می کند که آیا در آن روز بخصوص صندلی خالی دارد یا خیر. اگر چنین صندلی را داشت مشتری را خبر می کند.
پرایس لاین درآمد خود را از طریق این فرایند به دو شکل به دست می آورد .به دلیل قابلیت دسترسی این سایت، خطوط هوایی موافقت خود را برای ارائه خدماتشان بر روی این سایت اعلام کرده اند. پرایس لاین بر اساس تفاوت موجود میان قیمت یک بلیت و قیمت گذاری مشتری می تواند کسب درآمد کند. همچنین یک حق الزحمه اسمی را برای شارژ بلیت از مشتری دریافت می کند.

خرید گروهی
در خرید گروهی، یک سایت شروع به جمع آوری تقاضا برای یک کالای خاص می کند تا به واسطه خرید کردن بیشتر، تخفیف بیشتری دریافت کند. در اینصورت تک تک خریداران از تخفیف بهره مند می شوند و فروشندگان نیز به صورت عمده به فروش محصولاتشان می پردازند و سود می برند. در این روش فرقی میان کسی که اولین عضو این مجموعه برای خرید یک کالا می شود و آخرین نفر وجود ندارد. وب سایت هایی که از این مدل قیمت گذاری استفاده می کنند، تقاضای مشتریان را جمع آوری کرده و با خرید عمده از عرضه کنندگان تخفیفهایی را از آنها دریافت می کنند.

قیمت گذاری تبادلی
تبادلات الکترونیک، بازارهایی هستند که خریداران و فروشندگان را دور هم جمع می کنند. این بازارها، همانند یک دلال عمل می کنند. در این سایت ها، فروشندگان محصولات خود را برای فروش به خریداران بالقوه عرضه می کنند تا در یک مدت زمان مشخص قیمت گذاری کنند و به همین ترتیب، خریداران نیز می توانند نیاز خود به یک محصول را اعلام کنند تا فروشندگان بالقوه آن محصول در یک دوره مشخص قیمت خود را برای عرضه آن محصول اعلام کنند و سپس خریدار انتخاب کند. یکی از مزیت های این بازارها، برای خریداران این است که به تعداد زیادی از فروشندگان دسترسی دارند و بر اساس نظریه های اقتصادی، هرگاه تعداد فروشندگان زیاد شود، رقابت افزایش می یابد و قیمت آن محصول کمتر خواهد بود و به همین ترتیب، هرگاه تعداد خریداران افزایش یابد، فروشندگان نیز قیمتهای بالاتری را برای فروش محصولاتشان دریافت خواهند کرد.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, قیمت
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم شهریور 1391ساعت 15:24  توسط ر  | 

قیمت گذاری در بازار الکترونیک(3)

حراجی انگلیسی
معروفترین نوع حراجیها، حراجیهای انگلیسی هستند. در این حراجیها، خریداران قیمتهایشان را بالا می برند تا اینکه در نهایت تنها یک خریدار باقی بماند. در این حراجیها فروشندگان می توانند حداقل قیمتی را برای فروش تعیین کنند که اگر در قیمت گذاری به آن حداقل نرسید، می تواند کالا را نفروشد. البته بر اساس نوع حراجی این حداقل قیمت می تواند برای قیمت دهندگان اعلام شود و یا مطرح نشود.

قیمت گذاری معکوس در حراجیهای انگلیسی
بسیاری ازشرکتها از قیمت گذاری معکوس به عنوان یک سیاست در حراجیهای خود استفاده می کنند تا به این وسیله در هزینه های تأمین شرکتها صرفه جویی شود. در این گونه سایت ها، ابتدا درخواستی برای یک طرح و یا درخواستی برای یک اعلام قیمت جهت به راه انداختن یک حراجی توسط یک شرکت مطرح می شود. در این حراجی آن شرکتی برنده خواهد بود که کمترین قیمت را برای تأمین آن محصول یا کالا و خدمات ارائه کند. اینگونه بازارهای آزاد از آنجا که هزینه های تأمین شرکتها را برای درخواستهایشان کاهش می دهند، امروزه و مخصوصاً در تجارت های B۲B بسیار شناخته شده هستند. البته این نوع حراجیها تنها محدود به کسب و کار B۲B نمی شود، بلکه برخی سایت ها از این نوع حراجیها برای ارائه خدمات و محصولات به مشتریان نیز بهره می برند.

حراجی به سبک هلندی
میان تعریفی که اقتصاددانان از حراجی به سبک هلندی ارائه می کنند و آنچه که در هلند برای خرید و فروش گل به کار می رود، تفاوت وجود دارد. در این سبک، گرداننده حراجی، ابتدا قیمتی را برای فروش اعلام می کند و همینطور آرام آرام قیمت را پایین می آورد تا بالاخره فردی این قیمت را بپذیرد و این کاملاً بر خلاف حراجی به سبک انگلیسی است.
حراجی به سبک هلندی دو ایراد عمده دارد:
ـ فرایند به کار گرفته شده در این حراجی به خریدارانی که به دنبال به دست آوردن این کالا هستند، اجازه افزایش قیمت را نمی دهد. در حالی که در حراجی انگلیسی، هنگامی که خریداری علاقه زیاد خود به کالا را با قیمت گذاری خود نشان می دهد، دیگر خریداران نیز به ارزیابی مجدد ارزش این کالا می پردازند و قیمت را افزایش می دهند.
ـ در حراجی هلندی با قیمتی که بالاتر از قیمت واقعی بازار آن کالاست، قیمت گذاری انجام می شود و چرا که در غیر اینصورت سودی عاید فروشنده نخواهد شد.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, قیمت, حراجی
+ نوشته شده در  سه شنبه چهاردهم شهریور 1391ساعت 14:50  توسط ر  | 

قیمت گذاری در بازار الکترونیک(2)

بازار الکترونیک
بازار الکترونیک اساس تجارت الکترونیک است. امروزه سیستم های اطلاعاتی وجود دارند که شرکتها را به هم پیوند می دهند و این شرکتها با مشتریان و تامین کنندگانشان همانند یک مجموعه واحد تلقی می شوند. بازار الکترونیک یک سیستم اطلاعاتی میان سازمانی است که به خریداران و فروشندگان این امکان را می دهد که در مورد قیمتها و محصولات ارائه شده به تبادل اطلاعات بپردازند. این بازار به عنوان واسطه عمل می کند و شرکت کنندگان در این بازار می توانند خریداران، فروشندگان و یا طرفهای سوم مستقل و یا کنسرسیوم های میان چند شرکت باشند. بازارهای الکترونیک،کانونها و محلهای تجاری تعاملی است که در آن شرکتهای مختلف برای انجام فعالیتهای تجارت به تجارت در تجارت الکترونیک و دیگر فعالیتهای مربوط به تجارت الکترونیک گرد هم می آیند.

قیمت گذاری در بازار الکترونیک
قیمت گذاری در بازار بر مبنای هزینه صورت می گیرد. در یک زنجیره ارزش عمودی فعالیتها باید به صورت سلسله مراتبی تعریف شوند که تا مراحل اولیه آن انجام نشود، نمی توان مراحل بعدی را آغاز کرد. چون قیمت گذاری در تجارت الکترونیک به صورت عمودی نیست ، قیمت گذاری بر مبنای هزینه دیگر پاسخگوی نیاز بازار نیست. عمودی نبودن زنجیره ارزش موجب می شود کالاهایی که در بازار از ارزش پایین تری برخوردار هستند، هزینه تولید بالایی داشته باشند. به علت پایین بودن هزینه جستجو در اینترنت قیمت و حاشیه سود نیز کاهش می یابد. همچنین بدین دلیل این که خرده فروشان در بازارهای الکترونیک حذف می شوند، هزینه ها و در نتیجه قیمت کاهش می یابد.بازارهای الکترونیک با ایجاد تنوع در کالا و خدمات قیمتهای متنوعی را ارائه می دهند که مشتریان بنابر توانایی مالی و میزان رفاه خود، کالا و خدمات متناسب با خود را دریافت می کنند. شرکتها می پندارند اگر قیمت کالاهای آنان نسبت به رقبا پایین تر باشد، می توانند بازار را در اختیار بگیرند. اگرچه ممکن است در بازارهای فیزیکی این اتفاق روی دهد اما در بازارهای الکترونیک از اهمیت زیادی برخوردار نیست.

قیمت گذاری پویا در بازار الکترونیک
قیمت گذاری پویا استراتژی قیمتی است که در آن قیمتها در هر لحظه به خاطر مشتریان و مصرف کنندگان و یا به دلیل مجموعه محصولات و خدمات ارائه شده تغییر می کند. اگرچه چنین استراتژی قیمتی در بازارهای فیزیکی وجود داشت، اما در بازارهای الکترونیک به دلیل تفاوت در زنجیرة ارزش ماهیت و اهمیت دیگری می یابد. قیمت گذاری پویا یکی از مهمترین هدایای اینترنت است. قیمت گذاری پویا، قیمت گذاری در محیطی است که در آن قیمتها ثابت نیستند بلکه انعطاف پذیر هستند. (Mohammed et.al, ۲۰۰۲, p۳۳۲) قیمت گذاری پویا را می توان خرید و فروش کالاها و خدمات در بازاری تعریف کرد که قیمتها در واکنش به شرایط عرضه و تقاضای بازار براحتی کم و زیاد می شوند. (Bousseau and Gressens, ۱۹۹۹) قیمت گذاری پویا مکانیزمی است که در آن قیمتها و شرایط بر اساس قیمت دهی شرکت کنندگان در بازار تعیین می شود.
قیمت گذاری صحیح با توجه به هزینه ها، مشتریان و رقبا صورت می گیرد. وقتی هر یک از این متغیرها تغییر کند، بهترین قیمت نیز ممکن است تغییر کند. قیمت گذاری صحیح نیازمند اطلاعات است. در یک بازار پیچیده و به شدت رقابتی، پیش بینی و محاسبه تقاضا، مشکل و گاه غیرممکن به نظر می رسد. بنابراین اینترنت به عنوان یک بازار پیچیده موجب ایجاد حساسیت قیمتی بالایی می شود. مشکل دیگر فروشندگان اینترنتی، این است که مشتریان مختلف قیمتهای متفاوتی می پردازند. قیمت گذاری در این بازارها هم باید جوابگوی اختلافات در بین اقشار مختلف مشتریان باشد و هم گروهها را حمایت و تشویق به خرید کند. بدین علت که بازارهای الکترونیک پیچیده هستند، استفاده از قیمتهای ثابت ممکن است، مشکل زا باشد. پس برخی از شرکتها از قیمت گذاری پویا استفاده می کنند. وقتی شرایط با چنین سرعتی تغییر می کند، تنها رهیافتهای قیمت گذاری ،قیمت گذاری پویا خواهد بود. (Rashinghani, ۲۰۰۴). با توجه به امکان به دست آوردن سریع اطلاعات از میزان تقاضا، رقبا و مشتریان [عوامل تأثیرگذار در قیمت گذاری] امکان قیمت گذاری پویا به وجود می آید و گاه قیمت یک کالا چند بار در یک روز می تواند تغییر یابد.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, قیمت
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم شهریور 1391ساعت 14:5  توسط ر  | 

قیمت گذاری در بازار الکترونیک(1)

امروزه پدیده اینترنت و جهانی شدن به عنوان لازم و ملزوم یکدیگر مطرح شده اند، به گونه ای که اندیشمندان این دو را از یکدیگر قابل تفکیک نمی دانند و معتقدند اینها تسهیل کننده یکدیگر هستند. دیگر اینترنت یک ابزار قابل چشم پوشی و یا برای سرگرمی نیست، بلکه به یکی از لوازم ضروری زندگی بشر مدرن و رو به توسعه امروزی تبدیل شده است. اینترنت و به طور کلی دنیای الکترونیک همه ابعاد زندگی و جوامع بشری را دستخوش تغییر خود کرده است.
به تبع آن بازارها نیز دچار تغییرات ماهیتی و شکلی شده اند. به این بازارها که در اثر تاثیر و به کارگیری دنیای الکترونیک شکل گرفته اند، بازارهای الکترونیک گفته می شود. همانطور که ماهیت بازار تغییر کرده است، قابل پیش بینی است که سایر موارد وابسته به آن نیز تغییر کند. ازجمله این موارد استراتژی های قیمت گذاری است که می بایستی متناسب با نوع بازار تغییر کند. در این مقاله کوشش شده است استراتژی های قیمت گذاری در بازارهای الکترونیک معرفی و به طور مختصر تشریح شود.
روند رو به رشد به کارگیری فناوری اطلاعات منجر به بروز و ظهور تجارت الکترونیک در قالب استفاده از بازارهای الکترونیک در اکثر صنایع شده است. به گونه ای که پس از ظهور B۲B،B۲C،C۲C هم اکنون بحث دولت الکترونیک و G۲G مطرح شده است که این نشان دهنده موج جدید کسب و کار است. ورود به بازارهای الکترونیک و تلاش به منظور بقا در این بازارها مستلزم بازنگری در کلیه ابعاد، مباحث و استراتژیهای کسب و کار در بنگاههاست. یکی از این مباحث «قیمت گذاری» است. قیمت به عنوان یکی از عوامل چهارگانه آمیخته بازاریابی است که با سیاستگذاری درست و دقیق بر روی آن بنگاهها می توانند علاوه بر تاثیر گذاری بر رفتار بازار هدف در راستای تحقق اهداف بازاریابی، درآمد و سود سرشاری نصیب خود کنند. از آنجایی که قیمت یکی از عوامل موثر بر تصمیم به خرید مصرف کننده(مشتری) است، تعیین قیمت نامناسب در مواردی تاثیرات جبران ناپذیری بر بنگاهها وارد و منجر به کاهش سودآوری، کاهش سهم بازار و کاهش اعتبار بنگاهها می شود. از این رو بنگاهها باید با استراتژی های قیمت گذاری در عرصه کسب و کار نوین که همان بازار الکترونیک است آگاه باشند. از این رو در این مقاله استراتژی های نوین قیمت گذاری در بازارهای الکترونیک به طور مختصر تشریح می شود.
قیمت گذاری چیست؟
به طور ساده قیمت گذاری یعنی تعیین قیمت برای کالا یا خدمت. قیمت گذاری فعالیتی است که باید تکرار شود و فرایندی مداوم و پیوسته محسوب می شود (Shipley,۲۰۰۱) این تداوم ناشی از تغییرات محیطی و عدم ثبات شرایط بازار است که لزوم جرح و تعدیل قیمت را ایجاد می کند. قیمت گذاری با هدف حداکثر کردن سود،افزایش سهم بازار ،رهبری کیفیت، ادامه حیات و یا افزایش قیمت بازار صورت می گیرد.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, قیمت
+ نوشته شده در  دوشنبه ششم شهریور 1391ساعت 18:10  توسط ر  | 

نکاتی در مورد بازاریابی الکترونیکی

تحقیقات ثابت کرده است که مشتریان هر روز بیشتر از قبل به ارزش بازاریابی الکترونیکی پی برده وحتی این روش را به دیگر روش های بازاریابی ترجیح می دهند راهکارهای مناسب برای آنکه مشتریان پیام های الکترونیکی شما را بخوانند تحقیق اخیر Doubleclick در سال ۲۰۰۴ با عنوان” ارسال پیام های الکترونیکی به مشتریان” احساس و نظر دریافت کنندگان این پیام ها را در باب بازاریابی الکترونیکی به شکلی جالب توجه بازگو می کند و همچنین راهکار های موثر در ایجاد بازدهی بیش تر را برای بازاریابی الکترونیکی پیشنهاد می کند.

بر اساس این تحقیق مشتریان هر روز بیشتر از قبل به ارزش بازاریابی الکترونیکی پی برده وحتی این روش را به دیگر روش های بازاریابی ترجیح می دهند: ▪ ۵۴% عقیده دارند که بازاریابی اینترنتی باید جایگزین بازاریابی تلفنی شود. ▪ ۴۵% معتقدند بازاریاب اینترنتی باید جایگزین تماس های تلفنی فردی شود. ▪ ۴۰% آن ها پست الکترونیکی را به پست معمولی ترجیح می دهند. ▪ ۳۳% می خواهند پست الکترونیکی نقش تقاضاها وفرم های خرده فروشی را به عهده بگیرند. این بررسی همچنین رشد شعور و آگاهی دریافت کنندگان پیام های الکترونیکی را در کنترل inbox وبه طور خاص پیام هایی که آن ها را می گشایند وبه آنها پاسخ می دهند را نشان می دهد: “شناسایی فرستنده و موضوع مطرح شده ، کلیدهای اساسی بازاریابی الکترونیکی موفق هستند، چراکه هردو تاثیری چشم گیر درایجاد علاقه فرد به باز کردن پیغام دارند.” حال چگونه می توان به اطلاعات مربوط به این موضوع دست یافت وآن را در فعالیت های بازاریابی الکترونیکی و جذب مشتری به کار برد؟ در قدم اول اطمینان حاصل کنید دریافت کنندگان پیام ها شما را می شناسند. ۶۴% پاسخ دهندگان به پرسش های این تحقیق ، محل ذکر آدرس را به عنوان مهم ترین عامل تحریک کننده به گشودن emailها نام می برند. (منبع:Doubleclick)

1- علامت مشخصه ی تجارتی خود را در محل ذکر آدرس بگنجانید. در محل آدرس برای معرفی بهتر خود نام، نام شرکت، نوع تولیدات شرکت وخدمات مربوطه (همه ی اطلاعات مورد نیاز مشتری) را ذکر کنید. مهم ترین بخش کار همین قسمت است. نام وآرم شرکت، گیرنده ی پیام را از صحت و قابل اطمینان بودن پیام و فرستنده آن مطمئن می سازد و به خصوص در صورت تداوم این روابط، شناخت وصداقت ایجاد می کند.

۲-  آرم شرکت را در خط معرفی موضوع بیاورید. ممکن است آرم شرکت را به هنگام معرفی موضوع ضمیمه کنید. این روش زمانی بکار می آید که آرم را در محل آدرس ذکر نکرده باشید.

۳-  اطمینان حاصل کنید که آن چه مورد نیاز مشتران است به آنها عرضه می کنید. “میزان تمایل افراد در پاسخ به این پیام های الکترونیکی بسته به این است که موضوعات تا چه حد بر علایق خاص افراد متمرکز شده باشند (%۷۲)، در این بین ۶۸ درصد پاسخ دهندگان به سوالات برقراری ارتباط را مهم دانستند. واضح است که گیرندگان پیام اولویت های خود را مد نظر دارند.” (منبع: doubleclick)  طبیعتاً در مورد یک پیام الکترونیکی به دلیل امکان ارتباط مستقیم و سرعت آن ، بیش تر احتمال می رود که دریافت کننده ی پیام آن را باز کرده، خوانده و به مطالب آن توجه کند. موضوعات دلخواه و تنوع ارتباطات بازاریابی الکترونیکی در مورد هر شغل و هر مخاطب متفاوت است. خود شما چطور از برخی مسایل سر درمی آورید. بدیهی است که با سوال پرسیدن می توانید مشکل را حل کنید. پرسش را می توان هم به شکل رسمی و هم غیررسمی انجام داد. مطمئن باشید مشتریان شما از انتشار عقاید و اولویت های مورد نظرشان بسیار خرسند شده و از این که از آن ها نظرخواهی شود، راضی خواهند بود. از همه مهم تر این که می توانید از این اطلاعات در تنظیم محتویات پیام های الکترونیکی و برقراری ارتباط صحیح با مخاطب استفاده کنید، که در بیش تر موارد برای مشتریان یکسان بوده و آمار پاسخ گویی به پیام ها را بهبود می بخشد.

۴-  علایق مشتریان. موضوعات مورد علاقه مشتری را در فرم عضویت وب سایت خود جمع آوری و از آن استفاده کنید. گاه ممکن است، وسوسه شده و یک پیام الکترونیکی چند منظوره به تمام مخاطبان بدون توجه به علایق آن ها بفرستید. اما فعالیت های ثبت شده و تحقیق اخیر doubleclick به این نکته اشاره می کنند که از دیدگاه گیرنده ی پیام (تنها چیزی که واقعاً اهمیت دارد) عدم برقراری ارتباط می تواند یک پیام الکترونیکی خوب را به یک هرزنامه تبدیل کند. به این ترتیب برای ترغیب مراجعین، مشتریان یا اعضای شرکت به انتخاب اطلاعات مورد نظرشان، نیاز دارید زمانی را به تهیه موضوع، برقراری ارتباط و تداوم آن اختصاص دهید. در یک کلام اجازه دهید کسی که عضو لیست ایمیل شما می شود، دامنه ی علاقه اش را تعیین کند؛ به عنوان مثال بگذارید مشترکین این نکات را انتخاب کنند. ▪ تولیدات یا انواع مختلف خدمات ▪ توضیح عملکرد شغلی یا معرفی شرکت ▪ نوع ارتباط مورد نظر (به عنوان مثال از طریق خبرنامه، گزارش فروش، آگهی مربوط به خدمات یا تولیدات جدید) ▪ هم چنین مشخص کنید، مشتری چه نوع اطلاعاتی دریافت خواهد کرد.

۵-  هیچ فرصتی را برای تحقیق از دست ندهید. ▪ دفتر کار یا محل فروش ▪ تماس های مربوط به فروش، جلسات، یا به هنگام بررسی حساب ها ▪ خدمات مشتری/ ارباب رجوع، خدمات پس از فروش تلفنی ▪ کارت ها یا فرم های نظرسنجی

۶-  یک فرم نظرسنجی الکترونیکی بفرستید. نظرسنجی های الکترونیکی از طریق ایجاد امکان جمع آوری نظرات مشتریان، از روشی رسمی موثر و سازمان یافته بوده که مکمل فعالیت های شما در زمینه ی بازاریابی الکترونیکی می باشند. ابزارهای نظرسنجی اینترنتی ZomerangTm راحت و با قابلیت دست رسی بالا هستند و خدمات حمایت از مشتری را در سطوح بالا حتی برای شغل های کوچک و متوسط عرضه می کند.

۷-  از گزارش های تان استفاده کنید. به هنگام استفاده از خدمات بازاریابی الکترونیکی، می توانید گزارش های تان را مرور کرده و به این ترتیب طبق رویه ای منظم روند واکنش مشترکین خود را بررسی کنید. (باز کردن پیام، کلیک روی موضوع، پاسخ به آن، عدم توافق و گاه برخی اعتراض های بیهوده) به عملکردهای موفق بازاریابی الکترونیکی به دقت توجه کنید. فرصت هایی برای شناخت گیرندگان پیغام ها ایجاد کنید. به آن ها توجه کنید. سپس در ارایه ی خدمات مورد نظر آن ها همه ی تلاش خود را بکنید و مطمئن باشید شایسته مخاطبان پاسخ گو و صادق هستید که شما را به اهداف مورد نظرتان خواهد رساند.
منبع:creativity.ir

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک
+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم شهریور 1391ساعت 17:43  توسط ر  | 

بانکداری متمرکز الکترونیکی(core banking) چیست؟

براساس یک تعریف کلی سیستم بانکداری الکترونیکی یکپارچه سیستمی  است که کلیه محصولات و خدمات بانکی و عملیات راهبری ومدیریت آنها را از طریق دسترسی به پایگاه داده‌های مشترک و متمرکز در قالب یک سیستم ارایه می‌کند که انعطاف پذیری این سیستم و مشتری محوری از ویژگی‌های مهم آن است.
بدون ایجاد یک بانک اطلاعاتی متمرکز و یکپارچه، خدمات الکترونیک به صورت جزیره ای و غیرهمسان ارائه خواهد شد.
مزایا و نتایج حاصل از راه‌اندازی سیستم‌های جامع بانکی در برنامه توسعه بانکداری الکترونیکی مواردی همچون افزایش رضایتمندی مشتریان از طریق ارایه محصولات و خدمات متنوع، افزایش بهره‌وری عملیاتی، افزایش کارایی و بهره وری منابع انسانی، مدیریت هزینه‌های عملیاتی و نگهداشت و توانایی بیش‌تر در تبعیت و انطباق با الزامات قانونی داخلی و خارجی را در برمی‌گیرد.
صرف حضور مشتری در شعبه برای بانک هزینه آور است . توسعه خدمات الکترونیک مبتنی بر بانکداری جامع  امکان کنترل لحظه ای سود و زیان و روند جذب منابع و اعطای تسهیلات فراهم می آورد.بنا براین فراهم آوردن امکانات بانکداری متمرکز الکترونیک در دراز مدت سبب کاهش چشم گیر هزینه ها خواهد بود.
همچنین ایجاد زیرساخت‌های اطلاعاتی و عملیاتی مناسب جهت تصمیم گیری و دسترسی به اطلاعات (درون سازمانی و برون سازمانی)، بهبود توانایی پاسخگویی به نیازها و تغییرات بازار، افزایش سرعت پاسخگویی و روان‌سازی فرآیندها، افزایش توان ارزیابی عملکرد بانک‌ها، ایجاد توانایی رهگیری و پیگیری مشتریان، محصولات، کاربران، اسناد، مستندات، و تراکنش‌ها، براساس انواع شاخص‌های بازیابی و افزایش قابلیت نظارت بر عملیات بانکی از جمله سایر مزایای راه‌اندازی سیستم‌های جامع بانکی است.
بیشترآمارهایی كه امروزه ارائه می شود بسیاری از افراد به طور قطعی خوب یا غلط بودن آن را نمی دانند. حتی پردازش نیز كمك نمی كند تا اطلاعات لحظه ای و به روز باشد.در صورتی که سیستم متمرکز الکترونیک راه اندازی شود این مشکلات به سهولت برطرف خواهد شد.
در حال حاضربرخی مشکلات موجود بر سر راه توسعه بانکداری متمرکز الکترونیک (core banking)عبارت اند از:
1.دشواری دسترسی و خرید نرم‌افزار‌های خارجی
2.دشواری انطباق نرم افزارهای خارجی با عملیات بانکی داخلی
3. عدم طراحی و تهیه نرم‌افزار  core banking  بانک های دولتی داخل
4.دشواری جذب و نگهداری نیروهای متخصص در این زمینه
5.دشواری‌های ناشی از عدم شناخت مدیران و دستگاه‌های ناظر و بازرس
6.محدودیت‌های ناشی از آیین نامه‌های معاملاتی
از سوی دیگر عدم پوشش مخابراتی در همه نقاط کشور، کندی توسعه شبکه زیرساخت، ارایه نشدن خدمات پشتیبانی به صورت شبانه روزی، ارایه نشدن خدمات مخابراتی متناسب با کیفیت مورد نیاز عملیات بانکی و بالابودن میانگین زمان تعمیرخرابی با توجه به حساسیت سامانه‌های بانکی، رعایت نشدن دقیق SLA از سوی شرکت مخابرات و پایین بودن قابلیت اطمینان ارتباطات شبکه‌ای موجود (اختصاصی نبودن شبکه) از جمله موانع و چالش‌های شبکه ارتباطی بانک‌ها ذکر شده است.
زمانی به وضعیت مطلوب در زمینه بانکداری متمرکز الکترونیک دست خواهیم یافت که سیستم جامع بانکی با ویژگی های پوشش کامل شعب,پوشش کامل محصولات و خدمات بانکی ,تمرکز ,یکپارچگی با قابلیت توسعه آتی از دو بعد کمی و کیفی ,پاسخگوی و انعطاف پذیر نسبت به الزامات قانونی و انتظارات جدید ,مشتری مداری محور ,ارایه خدمات با معماری نوین بدون وجود محدودیت زمانی ومکانی,شبانه روزی بدون وقفه و بهره وری ,کارایی و اثر بخشی راه اندازی شود.
باکمک  بانكداری الكترونیك، حداقل 70 درصد عملیات پولی، بانكی به صورت الكترونیكی انجام خواهد شد و همه مردم از خدمات بانكی به صورت یكسان بهره مند می شوند.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, بانکداری
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم تیر 1391ساعت 21:16  توسط ر  | 

تبلیغات پنهان اینترنتی

تبلیغات اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال و وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات در محیط وب اشاره دارد. در تعریفی دیگر، تبلیغات اینترنتی را اینگونه تعریف کرده‌اند:
نمایش دادن نام‌ها و علائم تجاری، شعارها و تصاویر تبلیغاتی در سایت‌های (پایگاه‌های) پربیننده اینترنت، به نحوی که به تحقق هدف‌های تبلیغات کمک کند. در فرآیند تهیه و اجرای تبلیغات اینترنتی، شرکت‌های تبلیغاتی، ناشران اینترنتی و تبلیغ‌دهندگان (سازمان‌ها و شرکت‌های تولیدی و خدماتی) درگیرند. تبلیغات طی گذر زمان تغییرات زیادی داشته و متناسب با پیشرفت‌های هر دوره، ویژگی‌های خاص خود را دارا بوده است. در حال حاضر حجم بالایی از تبلیغات به ویژه از طریق اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک نمونه از این تبلیغات استفاده از آگهی‌های هوشمندانه به منظور جلب مخاطبان است. مثلا چنانچه کاربری در موتور جست‌وجوی گوگل کلمه نرگس را تایپ کند، گوگل علاوه برآنکه پاسخ‌ها را در ارتباط با کلمه نرگس (به ترتیب میزان مراجعه به آن) در اختیار کاربر می‌گذارد، در سمت راست و بالای صفحه، یک فروشگاه گل (که از گوگل خواسته برایش تبلیغ کند) معرفی خواهد کرد. این روش چند مزیت دارد:
1. مزاحم، تحمیلی و آزاردهنده نیست. چون به طور جداگانه ارائه شده است.
2. دارای شکل بسیار ساده‌ای است.
3. آگهی کاملا با پرسش کاربران مرتبط است.
از دیگر اشکال نوین تبلیغات اینترنتی می‌توان به تبلیغات متعامل اشاره کرد که یک رابطه متقابل بین مصرف‌کننده و شرکت تبلیغاتی ایجاد می‌کند. در این شیوه تبلیغات برای هرکس متناسب با سطح سواد، درآمد و نیاز متغیر خواهد بود.

اصول ضروری در تهیه آگهی‌های اینترنتی
در تهیه یک آگهی یا تبلیغ برای فروش اینترنتی، باید پنج اصل کلی زیر رعایت شود:
1- یک آگهی فروش یا تبلیغ اینترنتی خوب باید خوانندگان (طیف‌های مختلف) را جذب کند.
2- این آگهی نباید برای کاربران خسته‌کننده باشد و باید در کوتاه‌ترین شکل ممکن هدف خود را بیان کند.
3- پیام مورد نظر باید مزایای خرید اینترنتی را برای خواننده به‌طور کامل شرح دهد.
4- پیام مورد نظر باید به روشنی و وضوح در آگهی اینترنتی مطرح شود و برای مخاطب مبهم نباشد.
5- محتوای آگهی یا تبلیغات اینترنتی باید دارای اعتبار لازم باشد.

تبلیغات مبتنی بر بازی
از گذشته دور، سرگرمی یکی از شیوه‌های مورد استفاده در تبلیغات بوده است. بر این اساس بازی‌های اینترنتی می‌توانند فرصت مناسبی را برای تبلیغات فراهم آورند. ارائه‌دهندگان تبلیغات مبتنی بر بازی، فروشندگان بازی‌های اینترنتی هستند. این نوع از تبلیغات برای افرادی که در حال بازی هستند، به دو صورت ارسال می‌شوند. در روش اول که بسیار متداول است، تصاویر تبلیغاتی، جایگزین تصاویر بازی اینترنتی می‌شود. در نتیجه افرادی که در حال بازی هستند، به شکل مجازی تحت تاثیر تبلیغ مورد نظر قرار می‌گیرند. در روش دیگر کل بازی به قسمت‌های مختلفی تقسیم می‌شود و افرادی که در حال بازی هستند باید قبل از رفتن به مراحل بعدی بازی، تبلیغ خاصی را ببینند یا تعاملاتی را انجام دهند. در این روش تبلیغ‌دهندگان پاسخ‌های تعاملی بیشتری را دریافت می‌کنند؛ چراکه افرادی که در حال بازی هستند، مایل به ادامه بازی خود خواهند بود. از آنجایی که تبلیغات مبتنی بر بازی معمولا از تکنولوژی چندرسانه‌ای استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری برای ایجاد و اجرای آنها صرف می‌شود. به‌رغم اینکه این نوع تبلیغات در جلب توجه بینندگان بسیار موفق هستند، ولی مخاطبان آن تنها به افرادی که بازی را انجام می‌دهند، محدود می‌شوند. محدودیت دیگر این نوع از تبلیغات ناخرسندی برخی از افراد از تبلیغات حین بازی است.

تبلیغات مبتنی بر حامی‌گری
حامی‌گری به فعالیتی گفته می‌شود که در آن یک شرکت از یک رویداد، واقعه یا فعالیت خاص حمایت می‌کند و در مقابل، لوگو یا نام تجاری خود را در آن رویداد یا فعالیت معرفی می‌کند. هدف از این کار، استفاده از ارتباط ایجاد شده مابین لوگو یا نام تجاری شرکت و رویداد مربوطه است. همان‌طور که در حامی‌گری سنتی، شرکت حامی از ارتباط ایجاد شده با رویدادی خاص منتفع می‌شود، در حامی‌گری اینترنتی نیز شرکت حامی از توجه کاربران به یک سایت یا موضوع مطرح شده در اینترنت سود می‌برد. دلالی بازدید نیز مدلی از کسب‌وکار مبتنی بر حامی‌گری اینترنتی است. به‌عنوان مثال در سال 1999 حدود نیمی از تبلیغات اینترنتی شرکت‌های دارویی به حمایت از وب‌سایت‌های بهداشتی اختصاص یافته بود. تحقیقات انجام شده دلالت بر اثربخشی این نوع از تبلیغات دارد. نکته قابل توجه در این نوع از تبلیغات، انتخاب رویداد، واقعه یا فعالیتی مناسب برای کسب بهترین نتیجه است.

رسانه‌های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی به اعضایشان اجازه ساخت صفحات شخصی و برقراری ارتباط و شبکه‌سازی با دوستان آنلاین را می‌دهند. وبلاگ‌ها که شناخته‌شده‌ترین نوع رسانه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند، ژورنال‌های آنلاینی هستند که با محتواهای جدید کاربران به روز می‌شوند. ویکی‌ها، سایت‌هایی هستند که به کاربران اجازه اضافه کردن و ویرایش محتوا را می‌دهند و محتوای تولید شده‌شان حاصل مشارکت اعضا است. در یکی دو دهه اخیر رسانه‌های اجتماعی نقش عمده‌ای در مقابل رسانه‌های اصلی برعهده گرفته‌اند. سایر رسانه‌های اجتماعی جدیدتر مانند توییتر، فیس‌بوک، یوتیوب و اسکایپ نقش ویژه‌ای در اطلاع‌رسانی در اینترنت دارند. رسانه‌هایی که در عصر مدرن ارتباطات نقش عمده‌ای در خبررسانی رویدادهای مختلف برعهده داشته و دارند، بسیار درخور اهمیت هستند. باتوجه به حضور و استفاده کاربران از این رسانه‌های اجتماعی، شرکت‌های بزرگ تجاری با توجه به این کارکرد، حضور پنهان و قابل توجهی در این رسانه‌ها داشته و با شیوه‌هایی نامرسوم به تبلیغات تجاری خود می‌پردازند.

دوستی با حضور همیشه نهان...

خدمات بازرگان مدیسه...کلیک کنید!


برچسب‌ها: بازرگان مدیسه, تجارت الکترونیک, تبلیغات
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم خرداد 1391ساعت 15:26  توسط ر  | 

مطالب قدیمی‌تر